Notice: Undefined property: wpdb::$get_charset_collate in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-includes/wp-db.php on line 618

Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-content/plugins/doctor-profile/includes/helpers.php on line 510

Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-content/plugins/doctor-profile/includes/helpers.php on line 525
بیماران قلبی، بعدازظهرها ورزش کنند
253

بیماران قلبی، بعدازظهرها ورزش کنند

|
0 دیدگاه

دکتر فریبرز فرساد گفت: در بروز بیماری‌های قلبی – عروقی یکی از مهم‌ترین مسائل بحث افزایش چربی خون در افراد است.

که به سه بخش تحرک و تربیت بدنی، رژیم غذایی و دارو درمانی تقسیم می‌شود و اغلب ۱۵ درصد مربوط به تربیت بدنی، ۱۵ درصد رژیم غذایی و ۷۰ درصد به رژیم دارویی تعلق دارد.

 یک متخصص داروسازی بالینی با تاکید بر اینکه ناراحتی‌های قلبی در ایران رو به افزایش است، گفت: نحوه زندگی، عدم تحرک، مصرف چربی‌های اشباع شده و هوای آلوده عوامل اصلی در بروز بیماری‌های قلبی است.

دکتر فریبرز فرساد گفت: در بروز بیماری‌های قلبی – عروقی یکی از مهم‌ترین مسائل بحث افزایش چربی خون در افراد است که به سه بخش تحرک و تربیت بدنی، رژیم غذایی و دارو درمانی تقسیم می‌شود و اغلب ۱۵ درصد مربوط به تربیت بدنی، ۱۵ درصد رژیم غذایی و ۷۰ درصد به رژیم دارویی تعلق دارد.

وی انجام ورزش را راهکار موثری در کنترل این بیماران قلبی دانست و یادآور شد: به طور معمول توصیه می‌شود که بیماران قلبی ورزش‌های هوازی را در بعد از ظهر انتخاب کنند؛ چرا که در صبح عروق باید به تدریج باز شود و اگر این بیماران در صبح ورزش کنند مشکلات قلبی آنها بیشتر می‌شود. همچنین در هنگام صبح بدن تحمل فشار زیاد را ندارد و ممکن است افراد با حملات قلبی مواجه شوند.

این متخصص داروسازی بالینی با اشاره به اینکه استفاده از چربی‌های اشباع شده بیماری را افزایش می‌دهد، خاطر نشان کرد: بهتر است در پخت و پز از روغن کانولا به جای روغن حیوانی استفاده شود. همچنین مصرف امگا ۳، نوشیدن یک لیوان آب گوجه فرنگی در صبح و مصرف ماهی می‌تواند راهکار بسیار موثری در پیشگیری از بیماری‌های قلبی – عروقی باشد.

فرساد تصریح کرد: در طول روز از ترکیبات نمکی کمتر استفاده شود. همچنین آب‌های گازدار، فست فود و غذای آماده خطر جدی برای بروز بیماری‌های قلبی است. همچنین مولتی ویتامین و قرص‌های جوشان سبب افزایش این بیماری می‌شوند.

این عضو انجمن علمی داروسازان ایران با بیان این مطلب که داروی استاتین و آسپرین جز داروهای رده اول برای پیشگیری از مشکلات قلبی است، افزود: اگر بیماران مشکلات کبدی و گوارشی نداشته باشند، این داروها مورد استفاده قرار می‌گیرد.

وی در پایان گفت: اصلاح ساختار زندگی افراد، کاهش استرس، اضطراب، فشار روحی – روانی و مصرف تغذیه سرشار از آنتی اکسیدان‌ها می‌تواند روش جدی و کاملی برای درمان بیماران قلبی – عروقی قرار گیرد.

[click_like post_id='102541']

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.