400

تندرستی بدن با خوردن میوه‌های انرژی‌زا…

|
0 دیدگاه

آیا میوه ها واقعا لاغر کننده هستند؟آیا با خوردن آنها وزنمان کاهش می یابد؟ بله . عجیب است ولی واقعیت دارد آیا می دانید چه میوه هایی لاغر کننده هستند؟ این نوع میوه‌ها علاوه بر داشتن پکتین و فیبر زیاد، چربی‌سوزهای طبیعی هستند.

۱. کیوی

مزه ترش و شیرین بی‌نظیرش و تأثیر بسزای آن در کاهش وزن، هر کسی را شیفته این میوه می‌کند. وجود دانه‌های کوچک سیاه رنگ آن، سبب تولید مقدار زیادی از «فیبرهای غیرقابل حل» می‌شود که این فیبرها برای گوارش بسیار سودمند و هضم غذا را آسان‌تر می‌کند. علاوه برآن، کیوی مملوء از «فیبرهای حل‌شدنی» نیز هست که به غذای در حال هضم اضافه شده و احساس سیری را در فرد ایجاد می‌کند. این میوه یکی از فوق‌العاده‌ترین میوه‌هاست، که باید بخورید!

۲. سیب

سیب هم یکی ازمیوه‌های سرشار از انرژی است که تأثیر آن برای کاهش وزن را نمی‌توان نادیده گرفت! به علت مزه فوق‌العاده، پایین بودن مقدار کالری و فیبر بالای آن، خوردن روزانه این میوه را از قلم نیاندازید. ناگفته نماند که سیب نه‌تنها شامل فیبر بلکه شامل ویتامین‌ها و مواد معدنی هم می‌شود. بنابراین مصرف روزانه سیب برای افرادی که قصد کاهش وزن دارند، گزینه‌ای عالی است!

۳. گریپ‌فروت

تا به حال راجب رژیم گریپ‌فروت شنیده‌اید؟ شاید با خودتان بگویید خوردن روزانه این میوه یک رژیم متعادل نیست اما درحقیقت، در کم کردن وزن بسیار مؤثر است. طبق تحقیقات انجام شده مشخص شده است که خوردن نیمی از آن قبل از هر وعده غذایی، نیم کیلوگرم از وزن را در یک هفته کاهش می‌دهد! مهمترین ویژگی این میوه در کالری کم و فیبر بالاست؛ بهتر است بدانیم که نیمی از یک گریپ‌فروت فقط ۳۷ کالری دارد.

۴. گلابی

گلابی شامل مجموعه زیادی از فیبرهاست. حجم بالای فیبر، در شما احساس سیری را به وجود می‌آورد و به همین علت این میوه در کاهش وزن فوق‌العاده است. مقدار کافی ویتامین‌‌های C و مس در گلابی را نمی‌توان نادیده گرفت و کلسترول پایین آن، پتاسیوم بالا را برای بدن فراهم می‌آورد. به‌علاوه، این میوه در سالم نگه داشتن قلب بسیار مؤثر است. (عادات بد نابود کردن قلب را بشناسید)

[click_like post_id='111120']

دانیال میکائیلی
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.