Notice: Undefined property: wpdb::$get_charset_collate in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-includes/wp-db.php on line 618

Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-content/plugins/doctor-profile/includes/helpers.php on line 510

Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-content/plugins/doctor-profile/includes/helpers.php on line 525
تیر خلاص داروهای لاغری بر هورمون‌های بدن!
205

تیر خلاص داروهای لاغری بر هورمون‌های بدن!

|
0 دیدگاه

یک پژوهشگر طب سنتی گفت: گیاهی بودن دارو دال بر بی‌خطر بودن آن نیست و مصرف خودسرانه داروها عوارض جبران‌ناپذیری در پی دارد.

تیر خلاص داروهای لاغری بر هورمون‌های بدن!

تیر خلاص داروهای لاغری بر هورمون‌های بدن!رضا زاد اسماعیلی پژوهشگر طب سنتی، اظهار کرد: در شرایطی که تجمع چربی ها در نقاط مختلف بدن موجب بروز چاقی موضعی در اندام‌های بدن می‌شود،

عده‌ای تصور می‌کنند با بکارگیری داروهای گیاهی لاغری می‌توانند بر مشکل اضافه وزن غلبه کنند؛ غافل از اینکه آگاهی نداشتن از نحوه مصرف این داروها صدمات به مراتب جدی‌تری را به بدنشان وارد می‌کند.

وی ادامه داد: متاسفانه برخی از داروهای گیاهی لاغری با اضافه کردن ترکیبات شیمیایی و تبلیغات فریب‌دهنده سعی در ترغیب مصرف‌کنندگان برای رفع معضل چاقی دارند.

این پژوهشگر طب سنتی تصریح کرد: برخلاف تصور مردم مبنی بر گیاهی بودن و خاصیت لاغرکنندگی محصول، مصرف خودسرانه این داروها تبعات جبران‌ناپذیری به دنبال دارد که از جمله آنها می‌توان به مسمومیت، مشکلات گوارشی، تنبلی روده، تاری دید و سردی بدن اشاره کرد.

وی با بیان اینکه معمولا تجویز داروهای گیاهی بدون در نظر گرفتن مزاج افراد صورت می گیرد، ادامه داد: مصرف داروهای گیاهی قوانین خاص خود را دارد؛ اما متاسفانه مشاهده شده است که برای افراد با طبع بلغمی و دموی همواره از یک دستور پیروی می‌شود.

اسماعیلی نسبت به مصرف داروهای لاغری در باشگاه‌ها و آرایشگاه های زنانه هشدار داد و گفت:

این داروها تقلبی بوده و از چربی های حیوانی تهیه می‌شوند به طوری که با سوخت و ساز بدن ناسازگار بوده و منجر به عوارضی همچون افزایش میزان هورمون تستوسترون در زنان، ناباروری و اختلال در نظم هورمون های مردانه، رشد موهای زیر چانه و مشکلات کبدی، تغییر خلق و خو و ایجاد جوش می‌شود.

اسماعیلی با بیان اینکه این داروها ممکن است فرد را دچار بی‌خوابی کنند، تأکید کرد: در بسیاری از موارد این داروها دارای مواد مخدری شبیه شیشه بوده و سبب بروز اعتیاد در فرد مصرف‌کننده می‌شوند.

وی یادآور شد: اصلاح الگو های مصرف، تغییر سبک زندگی و استفاده از مکمل های غذایی طبیعی می تواند راهکار مناسبی برای رفع این معضل باشد و تاثیر بسزایی در کاهش اضافه وزن و عوارض ناشی از آن داشته باشد.

[click_like post_id='101843']

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.