Notice: Undefined property: wpdb::$get_charset_collate in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-includes/wp-db.php on line 618

Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-content/plugins/doctor-profile/includes/helpers.php on line 510

Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-content/plugins/doctor-profile/includes/helpers.php on line 525
خلاص شدن چربی پوست با طب سنتی
1405

خلاص شدن چربی پوست با طب سنتی

|
0 دیدگاه

برای رفع چربی زیر پوست افراد باید سعی کنند با اصلاح تغذیه، ورزش کردن و در کل با بهبود سبک زندگی، بین مواد ورودی و مصرفی بدن و خروج و دفع مواد از بدن تناسب صحیحی برقرار کنند.

کاهش چربی اضافه پوست

در کنار رعایت این موارد افراد می توانند با توجه به مزاج شان از راهکارهای طب سنتی برای کاهش چربی اضافه پوست استفاده کنند.

استفاده از برخی محلول های شستشوی متناسب با مزاج فرد یکی از این تجویزها است، مانند : دم کردهٔ گل بابونه ( یک قاشق گل بابونه در یک لیوان آب) که مناسب افراد با طبع سرد است.

در صورتی که یک قاشق سرکه به این محلول اضافه شود برای طبع های گرم و تر نیز مناسب می شود، آب پنیر طبیعی(۲ لیوان شیر را جوشانده و ۱ الی ۲ قاشق سرکه به آن افزوده و پس از جدا شدن پنیر مایع باقی مانده را صاف کرده) که برای شستشو و مصرف خوراکی در کاهش چربی و بهبود کیفیت پوست همه مزاج ها به ویژه مزاج گرم می توان مورد استفاده قرار داد.

 محلول گل پنیرک(۱ الی ۲ قاشق گل پنیرک در ۱ لیوان آب خنک به مدت نیم ساعت خیسانده سپس صاف گردد) برای شستشو و ماسک مناسب همه طبع ها به ویژه مزاج گرم و تر است.

همچنین آب انار، آب زرشک، آبغوره و آبلیموی رقیق شده ( ۱ الی ۲ قاشق آبغوره یا آبلیمو در ۱ لیوان آب) و آب تمبر هندی( میوه تازه تمبر هندی در ۱ لیوان آب ولرم خیسانده سپس صاف گردد) نیز برای کاهش چربی پوست در این مزاج ها مناسب است، نکته قابل توجه اینکه افراد حتما قبل از استفاده، این موارد را روی پوست بازو تست کرده و در صورت عدم حساسیت روی پوست صورت انجام دهند.

[click_like post_id='110989']

دانیال میکائیلی
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.