Notice: Undefined property: wpdb::$get_charset_collate in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-includes/wp-db.php on line 618

Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-content/plugins/doctor-profile/includes/helpers.php on line 510

Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-content/plugins/doctor-profile/includes/helpers.php on line 525
درمان ترش کردن معده با طب سنتی
275

درمان ترش کردن معده با طب سنتی

|
0 دیدگاه

علامت بارز این ناراحتی، سوزش سردل یا احساس درد همراه با سوزش زیر جناغ سینه است اما گاهی ریفلاکس با بیماری‌های دیگری مثل ناراحتی قلبی و تنفسی اشتباه گرفته می‌شود.

درمان رفلاکس معده

ترکیب از گیاهان بابونه، شیرین بیان و خطمی به صورت دم نوش در درمان رفلاکس معده موثر است.

بیماری رفلاکس معده که در گویش عامه به ترش کردن معده گفته می شود عنوان یک  بیماری مضمن دستگاه گوارش است، که حاصل برگشت اسید و محتویات مده به مری است.

 از جمله درمان های گیاهی در طب سنتی که به این بیماری کمک می کند می توان به استفاده از گیاه بابونه، شیرین بیان و خطمی اشاره کرد که به صورت دم نوش می توان از ترکیب این گیاهان با یکدیگر استفاده کرد.همچنین خوردن سبزی ریحان همراه غذا نیز می تواند موثر باشد.

 بیماران می توانند از ترکیب بادام و عسل ده شده روزانه سه نوبت به میزان یک قاشق غذاخوری در جهت تسکین رفلاکس معده بهرمند شود، همچنین از چندین وعده غذایی در حجم کمتر استفاده نمود ضمنا مصرف غذاهایی با ادویه فراوان شکلات و قهوه توصیه نمی شود.

 رفلاکس معده خصوصا در افراد سیگاری مشاهده می‌شود که با کنار گذاشتن این عادت آسیب رسان نیز می توانند بهبود علائم خود را ببینند و همچنین باید توجه داشت که در هنگام شب تا ۱ ساعت بعد از خوردن شام بیماران مبتلا به رفلاکس معده نخوابند.

[click_like post_id='108429']

دانیال میکائیلی
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.