244

درمان سنتی برای جلوگیری از نارسایی قلبی

|
0 دیدگاه

یک درمان  سنتی قادر است  از هایپرتروفی قلبی پیشگیری کند.هایپرتروفی قلبی به دلیل  ضخیم شدن عضله  هایی قلب گفته می شود که معمولاً به علت فشارخون بالا بوجود می آید.

درمان نارسایی قلبی

نتایج این تحقیق درمجله ی Nature Communicationsمنتشر شد. دانشمندان نشان دادند ترکیبی به نام  honokiol که از پوست درخت ماگنولیا گرفته می شود می تواند از شروع هایپرتروفی قلبی جلوگیری نماید.

از آنجائیکه مشکلات گردش خون و نارسایی قلبی یکی از شایع ترین عوارض دیابت است، افراد مبتلا به دیابت بیشتر مستعد افزایش فشارخون می باشند بهمین دلیل بیشتر درمعرض خطر ابتلا به هایپرتروفی قلبی هستند. تخمین زده شده است که ۸۰ درصد از افراد دیابتی به دلیل مشکلات مرتبط با بیماری قلبی جان خود را از دست می دهند.

دانشمندان ماده ی هونوکیول را در این تحقیق به موشها تزریق کردند. تزریق این ماده از هر گونه رشد بیش از حد سلولهای عضلانی قلب جلوگیری کرده و مانع ازسفت شدن سلولهای عضله ی قلب می شود. هونوکیول همچنین از آسیب های حاصل از استرس اکسیداتیوبروی عضله ی قلب جلوگیری می کند.

هونوکیول در آسیا به عنوان یک طب سنتی از قدیم  الایام  استفاده شده است. این تحقیق اولین پژوهش علمی درباره ی  اثر بخشی این ماده  در حفاظت  از قلب  است.

محققان  دریافتند: هونوکیول یک پروتئین حفاظتی بنام SIRT۳را فعال می کند این پروتئین روند پیری را کند کرده، استرس را کاهش می دهد و تنظیم  متابولیسم را بهبود می بخشد.

سرپرست این تحقیقات و رئیس برنامه ی تحقیقات بیولوژی سلولهای قلب در دانشگاه شیگاکو دکتر Guptaمی گوید: هونوکیول با افزایش مقدار پروتئین SIRT۳بطور موثری از بروز و پیشرفت  هایپرتروفی قلبی در موشها جلوگیری می کند.

این ماده حتی هایپرتروفی قبلی ایجاد شده را کاهش می دهد. این ماده می تواند در پیشگیری و درمان  نارسایی قلبی نقش مهمی را به عنوان یک دارو بازی کند. بهترین بخش این تحقیق یافتن یک  فعال کننده ی دارویی برای پروتئین SIRT۳است. تاکنون تنها راه افزایش مقدار SIRT۳کاهش کالری و انجام  ورزش های استقامتی  بود که افراد بسیار کمی قادر به دنبال نمودن این رژیم  سخت هستند.

[click_like post_id='108421']

دانیال میکائیلی
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.