Notice: Undefined property: wpdb::$get_charset_collate in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-includes/wp-db.php on line 618

Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-content/plugins/doctor-profile/includes/helpers.php on line 510

Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-content/plugins/doctor-profile/includes/helpers.php on line 525
درمان کم خوابی با طب سنتی
793

درمان کم خوابی با طب سنتی

|
0 دیدگاه

چاقی و مشکلات گوارشی از جمله عوارض کم خوابی به شمار می‌رود.

کم‌خوابی

پدیده‌ای است که ۷۰ درصد به تغذیه فرد و ۳۰ درصد به مشغله روزانه آن باز می‌گردد. بنابراین برای رفع این مشکل باید به این دو موضوع توجه خاص داشت.

مصرف این مواد هورمونی به نام فروتنین ترشح کرده که در واقع سبب بیداری سلول‌های مغزی می‌شود. نور هم که در محل خواب زیاد باشد نیز ترشح این هورمون بیشتر می‌شود.

کاهش مصرف شکر، چای و قهوه هنگام خواب در رفع کم‌خوابی و بی‌خوابی بسیار موثر است ولی باید توجه داشت که دیر میل کردن شام نیز به دلیل سوء هاضمه و یا عدم هضم صحیح سبب بی‌خوابی می‌شود.

مصرف ماست موسیر و دم‌نوش‌هایی مانند عرق بهار نارنج و به‌لیمو هنگام خواب آرام‌بخش است و خوابی آرام را برای فرد به ارمغان می‌آورد.

چاقی بیش از حد، یبوست و مشکلات مربوط به روده از عوارض بی‌خوابی افراد است. در صورت بروز مشکل کم‌خوابی یا بی‌خوابی حتما جهت حفظ سلامتی خود باید اقدامات لازم را جهت درمان انجام دهند.

این مساله گاهی به دلیل غلبه بلغم( طبع سرد) در بدن صورت گرفته که در واقع به دلیل مصرف غذاهای سرد و موادی همچون کاهو و ماست ایجاد می‌شود و در واقع این مساله رطوبت مغز را بیشتر کرده و سبب لخت شدن بدن و پرخوابی می‌شود.

 پف کردن صورت و تجمع آب در بافت‌های بدن همچون شکم از عوارض پرخوابی است. همچنین این مشکل سبب بروز سوء هاضمه می‌شود. لذا توجه به مساله خواب و تنظیم آن باید برای افراد مدنظر قرار گیرد.

[click_like post_id='110956']

دانیال میکائیلی
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.