Notice: Undefined property: wpdb::$get_charset_collate in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-includes/wp-db.php on line 618

Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-content/plugins/doctor-profile/includes/helpers.php on line 510

Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-content/plugins/doctor-profile/includes/helpers.php on line 525
دیابتی‌ها می‌توانند ماکارونی بخورند؟
288

دیابتی‌ها می‌توانند ماکارونی بخورند؟

|
0 دیدگاه

اگر فکر می‌کنید که باید ماکارونی را از منوی غذاها حذف کنید و به‌خاطر این کار ناراحت هستید،

دیابتی‌ها می‌توانند ماکارونی بخورند؟

خبر خوبی برای شما داریم! این تصور غلطی است که خیلی‌ها فکر می‌کنند اگر مبتلا به دیابت باشند، حتما باید ماکارونی را از رژیم غذایی حذف کنند.

 اگر فکر می‌کنید که باید ماکارونی را از منوی غذاها حذف کنید و به‌خاطر این کار ناراحت هستید، خبر خوبی برای شما داریم! این تصور غلطی است که خیلی‌ها فکر می‌کنند اگر مبتلا به دیابت باشند، حتما باید ماکارونی را از رژیم غذایی حذف کنند.

مسئله اصلی خود ماکارونی نیست، بلکه باید دقت کنید چه نوع ماکارونی‌ای می‌خورید، چگونه آماده‌اش کرده‌اید، چه حجمی از آن را می‌خورید و نکته مهم‌تر: همراه با چه غذاهایی استفاده می‌کنید.

توصیه متخصصان این است که ماکارونی را نباید خیلی بپزید و بهتر است که فقط مقداری در آب جوش بگذارید.

ضمن این‌که ماکارونی باید با ترکیبی از غذاهایی مثل سویا، غذاهای دریایی، گوشت مرغ و سبزیجات خورده شود. اما چرا بر جوشاندن ماکارونی تاکید می‌شود؟ دلیل اصلی‌اش این است که وقتی ماکارونی خیلی پخته می‌شود،

بیش از حد حالت نرم به خود می‌گیرد، فرم طبیعی‌اش از بین می‌رود و میزان گلوکز خیلی بیشتری ایجاد می‌کند و در نتیجه گلوکز خون افراد را بالا می‌برد.

به نظر متخصصان، ماکارونی اگر همراه با پروتئین بدون چربی، چربی‌های سالم، سبزیجات و فیبرها مصرف شود، یک وعده غذایی کامل و مناسب برای همه است.

دقت کنید که از ماکارونی‌های سبوس‌دار استفاده کنید و به یاد داشته باشید که یک وعده مصرفی ماکارونی برای هر نفر، مساوی است با نصف فنجان ماکارونی!

[click_like post_id='105801']

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.