Notice: Undefined property: wpdb::$get_charset_collate in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-includes/wp-db.php on line 618

Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-content/plugins/doctor-profile/includes/helpers.php on line 510

Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-content/plugins/doctor-profile/includes/helpers.php on line 525
رابطه سایز سینه با سرطان پستان
469

رابطه سایز سینه با سرطان پستان

|
0 دیدگاه

اهمیت دقت و توجه به سلامت پستان در زنان نباید نادیده گرفته شود چرا که با توجه به امار بالای ابتلا به این بیماری در سالهای اخیر نشان دهنده رشد ناخوشایند آن است پس به هر نشانه ی تهدید کننده ای حساس شوید و برای درمان اقدام کنید ،

رابطه سایز سینه با سرطان پستان

البته قبل از آن بهترین روش شناخت راههای جلوگیری و مقاوم سازی بدن در برابر سرطان سینه است.

شایع ترین نوع سرطان پستان، سرطان از منشاء مجاری شیری است و از آنجا که این نوع بافت بیشتر در یک چهارم بالایی و خارجی پستان وجود دارد،  در حدود نیمی از سرطان های پستان در ربع فوقانی و خارجی آن یافت می شوند.

سینه های به هم فشرده بیشتر در معرض ابتلا به سرطان سینه هستند

به تازگی محققان رابطه ای بین سایز سینه و خطر ابتلا به سرطان پستان را یافته اند ، به گفته ی آنها سینه هایی که به دلیل سایز بزرگ به هم نزدیک و فشرده هستند دو برابر خطر ابتلا به سرطان پستان در آنها بیشتر است.

نقش بزرگ بودن سینه ها در تشخیص دیرهنگام سرطان پستان

محققان آمریکایی با بررسی ۲۰۰٫۰۰۰ زن دریافتند زنانی که بافت چربی در سینه ی آنها بیشتر است تشخیص به موقع وجود احتمالی تومور در سینه را حتی گاهی در جریان ماموگرافی نیز به حداقل می رسانند ، به طوری که خانم ها خودشان نمی توانند به روش های توصیه شده برای معاینه توسط خود فرد وجود غده و تومور را احساس کنند.

کارشناسان و محققان دانشگاه کالیفرنیا ، سان فرانسیسکو پس از بررسی های دقیق روی هزاران زن به این نتیجه رسیده اند.

زنان مورد مطالعه در این تحقیق به ۴ گروه تقسیم شدند که شامل زنانی سینه شان کاملا با بافت چربی پوسانده شده بود ، زنانی که بیشتر از نیم سینه بافت چربی داشت ، زنانی که بافت چربی سینه شان در حد متوسط بود و زنانی که این میزان کمتر در سینه آنها وجود داشت.

سختی سرطان پستان در سینه های سایز بزرگ

این زنان بر اساس فاکتورهای مختلف مورد بررسی قرار گرفتند و در نهایت زنانی که بافت چربی و فشردگی سینه های آنها بیشتر بود در معرض خطر ابتلا به سرطان سینه قرار داشتند.

بافت پستان در سینه هایی که به دلیل بزرگی به هم نزدیک تر هستند به دلیل وجود چربی بیشتر دیرتر و سخت تر وجود و رشد غده را در خود نشان می دهد.

[click_like post_id='102254']

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.