Notice: Undefined property: wpdb::$get_charset_collate in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-includes/wp-db.php on line 618

Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-content/plugins/doctor-profile/includes/helpers.php on line 510

Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-content/plugins/doctor-profile/includes/helpers.php on line 525
شیر مادر چند پروتئین دارد؟
186

شیر مادر چند پروتئین دارد؟

|
0 دیدگاه

پژوهش صورت گرفته توسط محققان دانشگاه کالیفرنیا با همکاری دانشگاه هاروارد نشان می‌دهد، نوزاد انسان در مقایسه با نوزاد نزدیکترین پستانداران به انسان، نیاز بیشتری به مواد غذایی موجود در شیر مادر دارد.

شیر مادر چند پروتئین دارد؟

محققان با استفاده از فناوری‌های جدید، پروتئین‌های قابل تشخیص در شیر انسان را با پروتئین‌های قابل تشخیص در میمون رزوس مقایسه کردند.

طی این بررسی، یک هزار و ۶۰۶ پروتئین – شامل ۵۲۴ پروتئین جدید – در شیر انسان و ۵۱۸ پروتئین در شیر میمون رزوس شناسایی شد؛ از این بین ۵۱۸ پروتئین مشترک بود که سطوح متفاوتی یا یکدیگر داشتند و ۹۳ درصد از این پروتئین‌های مشترک نیز در شیر انسان بیشتر از شیر میمون رزوس بود.

بطور مثال محققان دریافتند که شیر انسان به طور چشمگیری دارای سطوح بالایی از پروتیئنی است که در هضم ترکیبات چربی‌مانند موثر بوده و جذب آهن، ویتامین ب ۱۲ و ویتامین دی را به طور بالقوه‌ای افزایش می‌دهد.

سطوح بالای این پروتئین‌ها در شیر انسان با این موضوع که نوزاد انسان در مقایسه با میمون‌، برای تغذیه و بالغ شدن به سطوح بالایی از پروتئین‌های خاص نیاز پیدا می‌کند، کاملا در تطابق است و به همین خاطر است که شیر مادر غذای کاملی محسوب شده و به نوعی، دستورالعمل‌های غذایی کاملی را برای نوزاد در حال رشد فراهم می‌آورد.

[click_like post_id='102577']

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.