Notice: Undefined property: wpdb::$get_charset_collate in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-includes/wp-db.php on line 618

Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-content/plugins/doctor-profile/includes/helpers.php on line 510

Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-content/plugins/doctor-profile/includes/helpers.php on line 525
پیشگیری از «کبد چرب» با مصرف چای و قهوه
184

پیشگیری از «کبد چرب» با مصرف چای و قهوه

|
0 دیدگاه

پزشکان در یک مطالعه جدید دریافتند که نوشیدن روزانه چای یا قهوه به میزان متعادل در پیشگیری از بروز بیماری کبد چرب موثر است.

پیشگیری از «کبد چرب» با مصرف چای و قهوه

تیمی از پزشکان آمریکایی و سنگاپوری با انجام آزمایش‌هایی متوجه شدند که مصرف مواد کافئین‌دار به کاهش علائم کبد چرب در افراد مبتلا به نوع غیرالکلی این بیماری کمک می‌کند.آمار جهانی نشان می‌دهد که ۷۰ درصد مبتلایان به دیابت و چاقی به بیماری کبد چرب غیرالکلی هم مبتلا می‌شوند

. همچنین برآوردها حاکی از آن است که ۳۰ درصد افراد بزرگسال در آمریکا به این بیماری مبتلا هستند و شیوع آن در میان مردم سنگاپور نیز در حال افزایش است.

پزشکان معتقدند درمان قطعی برای این بیماری وجود ندارد و تنها با ورزش و انتخاب رژیم غذایی سالم می‌توان علائم بیماری را کاهش داد.

«پاول ین»، محقق ارشد این مطالعه گفت: کافئین فرآیند سوخت و ساز لیپیدهای ذخیره شده در سلول‌های کبد را تحریک می‌کند و علائم کبد چرب را در موش‌هایی که از رژیم غذایی با چربی بالا تغذیه می‌شوند، کاهش می‌دهد.

یافته‌های این تحقیق نشان می‌دهد: مصرف چهار فنجان چای یا قهوه در روز در پیشگیری از بیماری‌های کبدی و کاهش سرعت پیشرفت این بیماری‌ها در انسان موثر است.

 قهوه می‌تواند تاثیرات مثبت و منفی بر سلامت انسان داشته باشد. پیش از این اعلام شده بود که مصرف افراطی قهوه در افراد زیر ۵۵ سال خطر مرگ را تا ۵۰ درصد افزایش می‌دهد. بنابراین انجام مطالعات بیشتر برای دستیابی به نتایج مطمئن‌تر در مورد اثرات این نوشیدنی ضروری است.

[click_like post_id='102905']

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.