Notice: Undefined property: wpdb::$get_charset_collate in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-includes/wp-db.php on line 618

Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-content/plugins/doctor-profile/includes/helpers.php on line 510

Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-content/plugins/doctor-profile/includes/helpers.php on line 525
کودکان امروزی قلب ناسالم‌تری دارند
434

کودکان امروزی قلب ناسالم‌تری دارند

|
0 دیدگاه

محققان استرالیایی گفتند کودکان امروزی ۱۵ درصد کمتر از والدین خود از سلامت قلب و آمادگی بدنی برخوردارند.

کودکان امروزی قلب ناسالم‌تری دارند

محققان دانشکده علوم بهداشت و درمان استرالیای جنوبی ۵۰ مطالعه مختلف را که بین سال های ۱۹۶۴ تا ۲۰۱۰ روی آمادگی بدنی و سلامت قلب بیش از ۲۵ میلیون کودک ۹ تا ۱۷ ساله در ۲۸ کشور انجام شده بود، مورد بررسی و تجزیه و تحلیل قرار دادند.

در این پژوهش، استقامت قلبی- عروقی کودکان توسط توانایی دویدن کودکان در زمان تعیین شده و مدت زمان دویدن در فاصله تعیین شده سنجیده شد. این آزمایش ها به طور معمول ۵ تا ۱۵ دقیقه به طول انجامید و از کودکان خواسته شد بین ۰٫۵ تا ۲ مایل بدوند.

تجزیه و تحلیل نتایج این پژوهش نشان داد استقامت قلبی -عروقی به میزان قابل توجهی ظرف مدت ۴۶ سال کاهش یافته است. به گفته محققان اگر کودکی در این رده سنی آمادگی بدنی مناسب نداشته باشد، در بزرگسالی بیش از دیگران به بیماری های قلبی و عروقی دچار خواهد شد.

محققان به جوانان پیشنهاد می کنند با روش های مختلف نظیر برداشتن وزنه های سنگین، ورزش هایی مثل ژیمناستیک و تنیس آمادگی بدنی خود را افزایش دهند.

به گفته محققان تنها در کشور آمریکا، استقامت قلب و عروق کودکان به طور متوسط ۶ درصد در هر دهه از سال ۱۹۷۰ تا ۲۰۰۰ کاهش یافته است. در کشورهای دیگر نیز، آمادگی بدنی کودکان به طور مداوم در هر دهه حدود ۵ درصد کاهش یافته است.

محققان می گویند: کودکان امروزه حدود یک دقیقه و نیم کندتر از همسالان خود در ۳۰ سال گذشته می دوند و این کاهش در عملکرد استقامتی قلبی- عروقی مشکلاتی به دلیل مشکلات اجتماعی، رفتاری، فیزیکی، روانی و فیزیولوژیکی ایجاد می شود.

محققان معتقدند کاهش ۳۰ تا ۶۰ درصدی عملکرد استقامتی قلبی- عروقی را می توان با افزایش توده چربی بدن توضیح داد.

[click_like post_id='102826']

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.