446

گرفتگی عروق قلب، اولین عامل مرگ و میر افراد در دنیا

|
0 دیدگاه

رئیس انجمن آترواسکلروز ایران گفت: حوادث ناشی از گرفتگی قلب و عروق به عنوان یک معضل جدی در همه کشورها و اولین عامل مرگ و میر انسان ها در دنیا محسوب می شود.

 گرفتگی عروق قلب، اولین عامل مرگ و میر افراد در دنیا

دکتر ˈمسعود قاسمیˈ روز چهارشنبه با اعلام این خبر گفت: بر اثر بیماری آتروترومبوز، جدار رگ آسیب پذیر می شود و موجب ایجاد برجستگی در رگ می شود سپس پرده ای که روی لایه ضعیف سلولی از داخل رگ کشیده شده پاره می شود و همین پارگی با ایجاد لختگی، باعث بروز بیماری های قلبی و عروقی در افراد می شود.

وی افزود: گرفتگی عروق قلب در سنین مختلف در افراد دیده می شود اما طبق آمارهای موجود، این بیماری در مردان شایع تر از زنان است.

دکتر قاسمی خاطرنشان کرد: این بیماری در سن ۳۵ تا ۴۰ سالگی در مردان و بعد از حدود ۵۵ سالگی در دوران یائسگی در زنان به وجود می آید.

به گزارش عصر ایران، وی اضافه کرد: افرادی که در معرض فاکتورهای خطر نظیر بیماری های فشار خون، دیابت، چاقی، مصرف سیگار و زمینه های ارثی قرار دارند بیش از دیگران دچار بیماری آتروترمبوز، ایجاد لخته روی پلاک های چربی یا آترومی در دیواره عروق می شوند.

رئیس انجمن آترواسکلروز ایران و عضو انجمن قلب آمریکا افزود: افراد برای پیشگیری از ابتلا به این بیماری ها باید بیماری های زمینه ای خود نظیر فشار خون، دیابت و … را کنترل کنند.

دکتر قاسمی تصریح کرد: به طور کلی افراد با رعایت رژیم غذایی صحیح، اصلاح سبک زندگی، اجتناب از افزایش وزن و در صورت مصرف دارو، اجتناب از قطع خودسرانه آن می توانند در کاهش ابتلا به تصلب شرایین و حتی حذف آن کمک زیادی به خود کنند.

[click_like post_id='102823']

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.