351

یک سوم ورزشکاران دانشگاهی با کمبود ویتامین D مواجه هستند

|
0 دیدگاه

تحقیقات جدید نشان می‌دهد که یک سوم ورزشکاران دانشگاهی با مشکل کمبود ویتامین D دست به گریبان هستند.

یک سوم ورزشکاران دانشگاهی با کمبود ویتامین D مواجه هستند

 مطالعات جدید نشان داده است که بیش از یک سوم ورزشکاران دانشگاهی کمبود ویتامین D دارند که در نهایت منجر به کاهش جذب کلسیم در بدن و کاهش تراکم استخوان‌ها می‌شود. بدین ترتیب احتمال درد و آسیب دیدگی در اسکلت عضلانی بیشتر می‌شود.

نتایج این تحقیقات در جلسه سالانه آکادمی آمریکایی جراحی ارتوپدی ارائه داده شده است. در تمام دنیا حدودا یک میلیارد نفر کمبود ویتامین D دارند. این ویتامین در ماهی، شیر و لبنیات موجود است. ضمنا با قرار گرفتن در برابر آفتاب ویتامین D در بدن تولید می‌شود.

مدیر این تحقیقات می‌گوید با وجود این که تاکنون مطالعات زیادی در زمینه کمبود ویتامین D در بدن انجام شده، این تحقیقات در زمینه ورزشکاران کافی نبوده است. دراین مطالعات همچنین مشخص شد که کمبود ویتامین D با کاهش قدرت، سرعت و تراکم استخوان همراه است.

در این مطالعات ۲۲۳ ورزشکار مورد بررسی قرار گرفتند و میزان ویتامین D بدن آنها اندازه گیری شد. حدودا ۶۶ درصد این ورزشکاران ویتامین D کافی داشتند و ۳۳ درصد آنها با کمبود این ویتامین روبرو بودند. مردان ۲٫۸ برابر بیشتر در معرض کمبود ویتامین D قرار دارند.

همچنین بررسی‌ها نشان داد ورزشکارانی که پوست تیره‌تری دارند بیشتر در معرض کمبود ویتامین D قرار دارند. ورزشکاران سیاه‌پوست ۱۹ برابر بیشتر به این مشکل دچار می‌شوند.

یکی از محققان درباره نتایج این تحقیق می‌گوید: ما در این مطالعات دریافتیم که یک سوم ورزشکاران کمبود ویتامین D دارند. مطالعات انجام شده به افزایش کارایی و کاهش احتمال آسیب‌دیدگی در ورزشکاران کمک می‌کند.

[click_like post_id='111424']

دانیال میکائیلی
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.