184

مفید بودن هورمون درمانی برای مردان مبتلا به بیماری های قلبی

|
0 دیدگاه

مطالعات اخیر نشان می دهد تستوسترون درمانی احتمال حمله قلبی، سكته و مرگ را در مردان مبتلا به بیماری عروق كرونر كاهش می دهد.

مفید بودن هورمون درمانی برای مردان مبتلا به بیماری های قلبی

 سازمان غذا و دارو آمریكا سال گذشته شركت های تولیدكننده داروهای هورمونی را ملزم به نصب برچسب هشدار برای بیماران قلبی كرد. چراكه تصور می شد این دارو ها برای بیماران مبتلا به بیماری های قلبی مضر است.

تحقیقات جدید نشان می دهد نه تنها این تصور درست نیست؛ بلكه تستوسترون درمانی (T درمانی) احتمال حمله قلبی، سكته و مرگ را در بیماران عروق كرونر به میزان قابل توجهی كاهش می دهد.

تستوسترون هورمون جنسی تنظیم كننده توده استخوانی، توزیع چربی، توده عضلانی و سلول های قرمز خون است. میزان تستوسترون به مرور زمان و با افزایش سن كاهش می یابد.

این علایم در برخی افراد بیشتر دیده می شود و با افسردگی،كاهش تراكم استخوانی، افزایش چربی در بدن و اختلال خواب همراه است. در این شرایط است كه پزشك هورمون درمانی را توصیه می كند.

این روش كاملا مورد تایید سازمان غذا و دارو است و مطالعات جدید نشان می دهد از بیماران عروق كرونر در برابر بیماری های قلبی، سكته و مرگ محافظت می كند. نتایج این مطالعه درشصت و پنجمین جلسه سالانه قلب و عروق در آمریكا مطرح شده است.

[click_like post_id='104798']

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.