Notice: Undefined property: wpdb::$get_charset_collate in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-includes/wp-db.php on line 618

Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-content/plugins/doctor-profile/includes/helpers.php on line 510

Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-content/plugins/doctor-profile/includes/helpers.php on line 525
وقتی نوزادان و شیرخواران هم سکته می کنند!
228

وقتی نوزادان و شیرخواران هم سکته می کنند!

|
0 دیدگاه

سکته مغزی یا استروک در حالی دومین عامل مرگ و میر ما ایرانی‌ها محسوب می‌شود که در سال‌های اخیر قربانیان خود را از بین افراد ۲۰ تا ۴۰ سال هم انتخاب می‌کند.

وقتی نوزادان و شیرخواران هم سکته می کنند!

اما خبر بد این است که پژوهش‌ها نشان می‌دهد این عارضه پا را حتی فرا‌تر گذاشته و سلامت نوزادان و شیرخواران را هم تهدید می‌کند.

سکته مغزی یا استروک در حالی دومین عامل مرگ و میر ما ایرانی‌ها محسوب می‌شود که در سال‌های اخیر قربانیان خود را از بین افراد ۲۰ تا ۴۰ سال هم انتخاب می‌کند. اما خبر بد این است که پژوهش‌ها نشان می‌دهد این عارضه پا را حتی فرا‌تر گذاشته و سلامت نوزادان و شیرخواران را هم تهدید می‌کند.

دکتر بابک زمانی در گفت‌و‌گو با «ایران» می‌گوید: مهم‌ترین و شایع‌ترین عامل بروز سکته مغزی در بزرگسالان، فشار خون بالاست. به‌طوری که احتمال استروک در مبتلایان به فشار خون دوبرابر بیشتر از احتمال بروز سکته قلبی است. از این‌رو توصیه می‌شود این افراد تحت نظر پزشک قلب، مشکل خود را کنترل کنند.

رئیس انجمن سکته مغزی ایران می‌افزاید: دلیل بروز سکته مغزی در نوزادان و شیرخواران با بزرگسالان متفاوت است. نخستین دلیل استروک در این گروه سنی، بیماری‌های قلبی درمان نشده و دومین دلیل اختلالات عروقی است.

[click_like post_id='100889']

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.