Notice: Undefined property: wpdb::$get_charset_collate in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-includes/wp-db.php on line 618

Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-content/plugins/doctor-profile/includes/helpers.php on line 510

Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-content/plugins/doctor-profile/includes/helpers.php on line 525
آسیب شدید آنفلوآنزا به عضله های قلبی وعروقی
342

آسیب شدید آنفلوآنزا به عضله های قلبی وعروقی

|
0 دیدگاه

بیماری آنفلوآنزا به عضله های قلب و عروق آسیب شدیدی وارد می کند و برای پیشگیری از این آسیب، بهتر است مبتلایان به آنفلوآنزا تحت نظر پزشک مداوا شوند.

آسیب شدید آنفلوآنزا به عضله های قلبی وعروقی

دکتر مریم مهرپویا روز جمعه در حاشیه برگزاری سومین همایش روز ملی آتروسکلروز (تصلب شرایین) افزود: در هر زمانی که عفونت آنفلوآنزا به صورت همه گیر شیوع می یابد، به تبع آن، بیماری های قلبی و عروقی نیز افزایش پیدا می کند.

وی اظهار داشت: در هر عفونت تنفسی ، عضلات قلب آسیب می بیند و باید برای پیشگیری از انتشار این عفونت، بیماران تحت نظر پزشک مداوا شوند. وی با بیان این که احتمال سکته های قلبی و بروز نارسایی قلبی در مبتلایان به آنفلوآنزا بالاست، اظهار داشت: مبتلایان به این بیماری باید استراحت کامل کنند و بهتر است افرادی که دچار مشکلات قلبی و عروقی هستند، واکسن آنفلوآنزا را نیز تزریق کنند.

مهرپویا با اشاره به افزایش مبتلایان به بیماری های قلبی و عروقی در دنیا ادامه داد: بی تحرکی، مصرف غذای پرکالری و چربی خون بالا از مهم ترین علل افزایش این بیماری ها است.

این متخصص قلب و عروق یادآور شد: استعمال سیگار به ویژه در زنان که رو به افزایش است، منجر به بروز بیماری های قلبی و عروقی نیز می شود و تبعات آسیب های وارده این بیماری بر سیستم ایمنی بدن جبران ناپذیر است.

[click_like post_id='105274']

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.