277

بیمار هوشمند باشید

|
0 دیدگاه

گرچه دکتر شما و سایر متخصصان بهداشتی بیشترین تلاش‌شان را انجام می‌دهند تا شما را از خطرها دور نگهدارند.

بیمار هوشمند باشید

خودتان هم می‌توانید کارهایی را انجام دهید تا در حین درمان از عوارض احتمالی … گرچه دکتر شما و سایر متخصصان بهداشتی بیشترین تلاش‌شان را انجام می‌دهند تا شما را از خطرها دور نگهدارندخودتان هم می‌توانید کارهایی را انجام دهید تا در حین درمان از عوارض احتمالی جلوگیری کنید.برای اینکه بیماری هوشمند باشید، به این نکات توجه کنید:

اگر سوال یا نگرانی درباره سلامتی یا درمان‌تان دارید، با دکترتان درباره آن صحبت کنید. اگر برای دانستن اینکه چه کاری باید بکنید، دچار اشکال می‌شوید، یکی اعضای خانواده یا دوستان‌تان را به همراه خود ببرید.

به دکتر یا داروساز فهرست کاملی از هر دارویی که مصرف می‌کنید، از جمله داروهای بدون نسخه‌ای که خودتان تهیه کرده‌اید را ارائه دهید. در مورد هر عارضه جانبی داروها یا داروهایی که نباید همراه هم مصرف شوند، سوال کنید.

همیشه نتایج آزمایش‌های‌تان را همراه داشته باشید. از دکترتان در هنگام انجام آزمایش در مورد زمانی که نتایج آماده خواهد شد، و زمانی که می‌توانید در مورد نتایج آنها با هم بحث کنید، سوال کنید.اگر می‌توانید بیمارستان محل معالجه خود را انتخاب کنید، با دکترتان در مورد گزینه‌های موجود مشورت کنید.

اگر نیاز به جراحی دارید، از دکترتان در مورد نوع عملی که قرار است انجام شود، پیامدهایی که باید انتظارشان را داشته باشید، و کارهایی که قبل از عمل لازم است انجام دهید، سوال کنید.

[click_like post_id='104922']

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.