Notice: Undefined property: wpdb::$get_charset_collate in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-includes/wp-db.php on line 618

Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-content/plugins/doctor-profile/includes/helpers.php on line 510

Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-content/plugins/doctor-profile/includes/helpers.php on line 525
ضرورت تست های بالینی در دهه های ۲۰ و ۳۰ زندگی
261

ضرورت تست های بالینی در دهه های ۲۰ و ۳۰ زندگی

|
0 دیدگاه

بطور کلی و برای عموم افرادی که دهه های ۲۰و۳۰ زندگی خود را پشت سر می گذارند، رفتن به پزشک ممکن است آخرین مشغله ذهنی آنها باشد اما نباید فراموش کرد که چکآپ مرتب بدن، ضامن حفظ سلامتی …

ضرورت تست های بالینی در دهه های ۲۰ و ۳۰ زندگی

بطور کلی و برای عموم افرادی که دهه های ۲۰و۳۰ زندگی خود را پشت سر می گذارند، رفتن به پزشک ممکن است آخرین مشغله ذهنی آنها باشد اما نباید فراموش کرد که چکآپ مرتب بدن، ضامن حفظ سلامتی شماست.

با شروع سن ۲۰ تا۳۰، پزشک ممکن است پیشنهاد انجام آزمایشاتی را دهد که به منظور کشف علت یک ناهماهنگی یا اختلال موقت باشد اما بعضی از فاکتورها وجود دارد که خود شما باید نسبت به آن حساس بوده و راجع به تشخیص وضعیت آن اقدام کنید.

(البته با مشورت پزشک) اما تست های بالیینی و ضروری در دهه های ۲۰ و ۳۰ زندگی عبارتند از:

سنجش مرتب وزن و حفظ میزان متعادل:

این چیزی نیست که مورد علاقه افراد باشد زیرا در اغلب موارد ایجاد نگرانی می کند اما بخاطر داشته باشید که کنترل وزن و حفظ آن در یک مقدار متعادل ضامن سلامت و پیشگیری از بسیاری بیماری هاست.

اندازه گیری فشارخون و کلسترول:

آزمایش اندازه گیری فشارخون بسیار آسان و ارزان است و ضامن سلامت قلب، شریان ها، چشم ها و کلیه ها است. همچنین هر فردی در سن ۲۰ به بالا باید از مقدار کلسترول بدن خود مطلع باشد و حداقل هر ۵سال یکبار در این رابطه آزمایش دهد.

معاینه سینه، تست لگنی و پاپ اسمیر(ویژه زنان):

تست سالیانه سینه و ۱۰دقیقه تحمل تست ناراحت کننده لگنی(هر ۱تا۳ سال) سهم عمده ای در پیشگیری از سرطان ها و ناراحتی های مربوط به ناباروری دارد.

معاینه بیضه(ویژه مردان):

این تست اصلا جالب نیست و برای خیلی از افراد ناراحت کننده و شرم آور است. اما معاینه سالیانه آن لازم و ضروری است. احتمال سرطان این عضو در مردان جوان نیز وجود دارد. اما تشخیص به موقع می تواند این عارضه را درمان پذیر کند.

معاینه پوست:

مراقبت از پوست بعنوان اولین سد و مانع بدن در مقابل میکروب ها امری ضروری است.

از پزشک خود بخواهید که پوست شما را مورد معاینه قرار دهد و مراقب خال های گوشتی یا هر نوع زایده غیرطبیعی باشد. انجام این معاینه هر ۳ سال یکبار ضروری است.

آزمایش سیستم ایمنی:

از پزشک خود بخواهید که راجع به هر نوع ایمنی سازی و ایجاد مصونیت به موقع(تزریق واکسن های ویژه هر سن) در شما اقدام کند.

آزمایش چشم ها و معاینه بینایی:

معاینه بینایی و مراقبت از چشم ها از دیگر آزمایشات ضروری در این دوران می باشد. بویژه این که نزدیک به ۹۰درصد اطلاعات از طریق این حس دریافت می شود و لذا نقش فوق العاده ای در ادراکات شما ایفا می کند.به این ترتیب شما در هر برهه ای از زندگی باید مراقبت های ویژه ای جهت حفظ سلامتی و پیشگیری از بیماری ها داشته باشید.

[click_like post_id='104918']

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.