228

اشتغال پایدار مانع اعتیاد مجدد بهبودیافتگان می‌شود

|
0 دیدگاه

استاندار سمنان گفت: ایجاد اشتغال پایدار برای معتادان بهبود یافته مانع از بازگشت آنها به دامان اعتیاد می‌شود.

اشتغال پایدار مانع اعتیاد مجدد بهبودیافتگان می‌شود

 محمدرضا خباز در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان در استانداری سمنان بر لزوم مبارزه جدی با موادمخدر تاکید و اظهار کرد: مهمترین راه برای مبارزه با آسیب‌های اجتماعی و از جمله اعتیاد و طلاق، مردمی‌کردن مبارزه و فعالیت‌های پیشگیرانه است.

وی از اعتیاد و طلاق به‌عنوان بیشترین آسیب‌های اجتماعی مبتلابه کشور و استان نام برد و افزود: جدی‌ترین راه برای مقابله با شیوع این بلاهای خانمان‌سوز پیشگیری است.

این مقام ارشد اجرایی با اذعان به اینکه اعتیاد در قانون، بیماری تلقی شده است تصریح کرد: برای جلوگیری از بازگشت بیماران بهبود یافته باید زمینه پذیرش آنها در جامعه فراهم شود.

وی بر لزوم استفاده از ظرفیت‌های مردمی در مبارزه با موادمخدر تاکید کرد و گفت: در مبارزه با موادمخدر نیز همچون اقتصاد مقاومتی با بسیج ظرفیت‌های مردم و مردمی کردن مبارزه می‌توان به نتایج بهتری دست یافت.

استاندار سمنان بر ضرورت برنامه‌ریزی دستگاه‌های مسئول برای استفاده از این ظرفیت‌های مردمی تاکید کرد و گفت: باید آسیب‌های اجتماعی امروز جامعه را جدی گرفت و برای مقابله با آنها برنامه‌ریزی کرد.

وی با اشاره به وجود برخی اماکن مخروبه در حاشیه شهرها که مورد استفاده افراد معتاد و بزه‌کار قرار می‌گیرد خاطرنشان کرد: نباید این مخروبه‌ها به محلی امن برای معتادین و افراد بزه‌کار تبدیل شود.

خباز با بیان اینکه این اماکن برای معتادن محلی امن و برای شهروندان و مردم آن محل مخل امنیت است تصریح کرد: دستگاه‌های مسوول باید با مشارکت صاحبان این اماکن وضعیت آن را مشخص کنند.

[click_like post_id='111368']

دانیال میکائیلی
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.