287

برنامه پیشگیری از دیابت اجرا می‌شود

|
0 دیدگاه

 معاون درمان وزارت بهداشت از اجرای برنامه جامع مراقبت و پیشگیری از بیماری دیابت در ۸ شهر کشور که جمعیت بالای یک میلیون نفر دارند، خبر داد.

برنامه پیشگیری از دیابت اجرا می‌شود

دکتر حسن امامی رضوی افزود: علاوه بر خدمات مشاوره‌ای در خصوص بیماری دیابت که در قالب برنامه پزشک خانواده و نظام ارجاع در شهرهای زیر ۵۰ هزار نفر در حال اجراست، برنامه جامعی نیز برای غربالگری و مراقبت از بیماری‌های غیرواگیر مانند دیابت از سال گدشته در دستور کار قرار گرفته که براساس این برنامه تعداد قابل توجهی از بیماران مبتلا به دیابت غربالگری و شناسایی شده و به کلینیکهای مراقبتی سطح دو ارجاع شده‌اند.

وی به میزان بالای مرگ و میر در کشور به دلیل ابتلا به بیماریهای قلبی عروقی اشاره کرد و گفت: یکی از مصوبات شورای عالی سلامت، پایین آوردن ترانس روغنهای خوراکی برای پیشگیری از ابتلا به بیماریهای قلبی و عروقی است که پیگیری این موضوع با همکاریهای وزارت بازرگانی و وزارت صنایع میسر خواهد بود.

امامی رضوی همچنین وجود استرس، مصرف مواد قندی و عدم فعالیت فیزیکی را از دیگر عوامل ابتلا به بیماریهای قلبی و عروقی عنوان کرد و گفت: با تغییر عادات و فرهنگ زندگی و کاهش مصرف مواد قندی و چربی می‌توان از ابتلا به بیماریهای قلبی عروقی پیشگیری کرد.

[click_like post_id='103202']

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.