Notice: Undefined property: wpdb::$get_charset_collate in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-includes/wp-db.php on line 618

Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-content/plugins/doctor-profile/includes/helpers.php on line 510

Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-content/plugins/doctor-profile/includes/helpers.php on line 525
درمان سرطان روده با داروی سندرم روده تحریک پذیر
399

درمان سرطان روده با داروی سندرم روده تحریک پذیر

|
0 دیدگاه

 مطالعات اخیر نشان می دهد، یکی از متداول ترین داروهای درمان سندرم روده تحریک پذیر، از گسترش سرطان روده بزرگ، به ویژه در افراد چاق محافظت می کند.

درمان سرطان روده با داروی سندرم روده تحریک پذیر

سندرم روده تحریک پذیر یک اختلال شایع گوارشی است که با علایمی مانند اسهال، یبوست، شکم درد، استرس، خستگی مزمن و نفخ همراه است.

حدود ۱۰ تا ۲۳ درصد از جمعیت جهان و ۱۰ تا ۱۵ درصد از جمعیت آمریکا به این اختلال مبتلا هستند. هرسال حدود ۲٫۴ تا ۳٫۵ میلیون نفر بر اثر این عارضه در آمریکا به پزشک مراجعه می کنند.هزینه های ناشی از این عارضه شامل درمان، مراقبت های پزشکی، کاهش بهره وری و غیبت در محل کار حدود ۲۱ میلیارد دلار در سال برآورد شده است.

معمولا برای درمان این عارضه، از قرصی به نام linaclotide استفاده می شود که در سال ۲۰۱۲ میلادی، به تایید سازمان غذا و دارو رسیده است. مطالعات جدید نشان می دهد این دارو در برابر سرطان روده بزرگ، به ویژه در افراد چاق، نقش محافظتی دارد.

احتمال بروز سرطان روده بزرگ که اکنون دومین سرطان کشنده در آمریکا محسوب می شود، در افراد چاق دو برابر افراد لاغر است. محققان احتمال می دهند که ارتباط سرطان روده با چاقی، به دلیل نقش بافت چربی در کاهش فرآیند سوخت و ساز بدن باشد.

سرطان روده سومین سرطان شایع در جهان و چهارمین علت مرگ ناشی از سرطان است.بر اساس گزارش مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها، در سال ۲۰۱۱ میلادی ۵۱ هزار و ۷۸۳ نفر بر اثر این بیماری جان خود را در آمریکا از دست دادند. نتایج این تحقیقات در نشریه Cancer Research منتشر شده است.

[click_like post_id='105423']

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.