Notice: Undefined property: wpdb::$get_charset_collate in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-includes/wp-db.php on line 618

Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-content/plugins/doctor-profile/includes/helpers.php on line 510

Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-content/plugins/doctor-profile/includes/helpers.php on line 525
زنگ زدن گوش
253

زنگ زدن گوش

|
0 دیدگاه

گاهی اوقات صداهایی در گوش و سر به نظر می آیند، اما در بسیاری از موارد مشکل جدی وجود ندارد بجز کمی آزردگی خاطر که پس از مدتی حل می شود. به هرحال نادر است، که زنگ زدن گوش بتواند مشکلی جدی را نشان دهد.

زنگ زدن گوش

زنگ زدن گوش یک بیماری نیست بلکه علائمی از یک وضعیت اساسی است.

چه عاملی باعث زنگ زدن گوش می شود؟

زنگ زدن گوش می تواند در هریک از مکان های زیر اتفاق بیفتد:

گوش بیرونی، گوش میانی، گوش درونی یا به دلیل ناهنجاری هایی در مغز. بعضی از زنگ زدن ها یا صداهای گوش عادی هستند. اگر کسی به یک کارگاه ضد صوت برود صداهای طبیعی بیرون کاسته می شود.

ما معمولا به صداهایی که در داخل بدن وجود دارد آگاهی نداریم چون صداهای بیرونی آن ها را می پوشاند. هرچیزی مثل چرک گوش یا شی خارجی در گوش بیرونی که صداهای بیرونی را می پوشاند باعث می شود که ما از صداهایی که در درون سر و بدن وجود دارند آگاه شویم . مایعات ، عفونت یا بیماری های استخوان های گوش درونی یا صماخ گوش نیز می توانند باعث زنگ زدن گوش شوند.

یکی از مهم ترین دلایل زنگ زدن گوش آسیب میکروسکوپی انتهای عصب شنوایی در گوش درونی است. افزایش سن عموما با مقدار خاصی از اختلالات عصب شنوایی و در نتیجه زنگ زدن مزمن گوش همراه است.

امروزه پدیدار شدن صداهای بلند یکی از دلایل مهم زنگ زدن گوش است و اکثرا باعث آسیب شنوایی می شود. متاسفانه بسیاری از مردم نگرانی نسبت به شنیدن صداهای بیش اندازه بلند مثل صدای شلیک گلوله یا صدای بلند یک موزیک ندارند.

بعضی از دارو ها مثل آسپرین و دیگر بیماری های گوش درونی نیز می توانند از علل زنگ زدن گوش باشند. در بعضی از موارد نادر زنگ زدن گوش می تواند نشانه ی یک بیماری جدی مثل اتساع عروق قلب یا تومورهای مغزی باشد.

[click_like post_id='102937']

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.