Notice: Undefined property: wpdb::$get_charset_collate in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-includes/wp-db.php on line 618

Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-content/plugins/doctor-profile/includes/helpers.php on line 510

Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-content/plugins/doctor-profile/includes/helpers.php on line 525
سطوح بالای ویتامین دی در خون برای قلب خطرناک است
178

سطوح بالای ویتامین دی در خون برای قلب خطرناک است

|
0 دیدگاه

محققان دانمارکی برای نخستین‌بار در تحقیقات خود نشان دادند که بین سطوح بالا و نامتعادل ویتامین D در خون و بروز بیماری‌های قلبی و عروقی ارتباط وجود دارد.

سطوح بالای ویتامین دی در خون برای قلب خطرناک است

 همواره در تحقیقات متعدد بر تاثیر کمبود ویتامین D بر سلامت تاکید شده است، اما پژوهش صورت گرفته توسط محققان دانشگاه کپنهاگ نشان می‌دهد، مصرف بالای این ویتامین با افزایش خطر مرگ ناشی از سکته مغزی و بیماری‌های قلبی و عروقی مرتبط است.

طی این پژوهش، سطوح ویتامین D‌ در ۲۴۷ هزار و ۵۷۴ دانمارکی مورد بررسی قرار گرفت و سپس میزان مرگ و میر افراد را هفت سال پس از جمع‌آوری اولین نمونه خونی جمع آوری شده، محاسبه کردند. پس از گذشت این زمان، ۱۶ هزار و ۶۴۵ بیمار فوت کردند.

سپس رابطه بین مرگ‌ها و میزان ویتامین D موجود در خون افراد فوتی مورد مطالعه قرار گرفت.نتایج این پژوهش ثابت کرد که بین میزان مرگ و سطوح پایین ویتامین D رابطه معناداری وجود دارد، اما نکته قابل توجه اینجا بود که میزان بالای این ویتامین نیز تاثیر منفی مشابهی را بر جای می‌گذاشت.

نتایج این مطالعه نشان می‌دهد، اگر سطح ویتامین D در خون کمتر از ۵۰ یا بیشتر از ۱۰۰ نانومول در هر لیتر باشد، خطر مرگ افزایش پیدا می‌کند و در میزان ۱۰۰ نانومول بر لیتر، خطر مرگ ناشی از سکته مغزی یا بیماری‌های قلبی و عروقی افزایش پیدا می‌کند.

[click_like post_id='111418']

دانیال میکائیلی
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.