243

شیردهی خطر ابتلا به دیابت نوع دوم را در مادر کاهش می‌دهد

|
0 دیدگاه

محققان دانشگاه پیترزبورگ در آمریکا اعلام کردند: مادرانی که از شیر دادن به نوزادان خود پرهیز می‌کنند بیشتر مستعد ابتلا به دیابت هستند.

شیردهی خطر ابتلا به دیابت نوع دوم را در مادر کاهش می‌دهد

دکتر ایلانور بیملا شوارتز، استادیار پزشکی، همه گیر شناسی، زنان و مامایی و علوم تولیدمثلی در این دانشگاه خاطرنشان کرد: ما طی یک قرن اخیر شاهد افزایش چشمگیر نرخ ابتلا به دیابت نوع دوم بوده‌ایم.

وی افزود: رژیم غذایی و ورزش و تحرک بدنی بعنوان دو فاکتور موثر در بروز دیابت نوع دوم به طور گسترده شناخته شده هستند.اما عده بسیار اندکی از مردم ممکن است بدانند که شیردهی هم می‌تواند احتمال ابتلا به این بیماری را در مادران و در سنین بالاتر کاهش دهد چون شیر دادن به کودک میزان تشکیل چربی شکمی پس از زایمان را کاهش می‌دهد.

به گزارش شبکه خبری ای بی سی، این تحقیق روی ۲ هزار و ۲۳۳ زن بین ۴۰ تا ۷۸ سال انجام گرفته است. به طور کلی ۵۶ درصد از این مادران حداقل یک ماه به نوزاد خود شیر داده بودند.

تحقیقات نشان داد: مادرانی که به فرزند خود شیر داده بودند در مقایسه با مادرانی که از این کار امتناع کرده بودند و یا زنانی که هرگز باردار نشده بودند، ۲۷ درصد به دیابت نوع دوم مبتلا شدند و خطر ابتلا به این بیماری در آنها دو برابر بیشتر بوده است.

[click_like post_id='103196']

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.