Notice: Undefined property: wpdb::$get_charset_collate in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-includes/wp-db.php on line 618

Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-content/plugins/doctor-profile/includes/helpers.php on line 510

Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-content/plugins/doctor-profile/includes/helpers.php on line 525
علل ابتلا به عفونت قارچی واژن / داروهای ضد قارچ برای درمان
421

علل ابتلا به عفونت قارچی واژن / داروهای ضد قارچ برای درمان

|
0 دیدگاه

اطلاعات مفیدی در زمینه چگونگی و علت بروز عفونت قارچی و داروهای بدون نیاز به نسخه برای درمان این مشکل را ارائه می کنیم…

عفونت قارچی واژن چیست ؟

التهاب و عفونت واژن می تواند در اثر باکتریها، انگل تک یاخته ای ” تریکومونادس” و قارچ ها بروز یابد که در این گروه تنها عفونت ناشی از قارچها را می توان توسط داروهایی که نیاز به نسخه پزشک ندارند درمان نمود و سایر مشکلات باید تحت نظر پزشک درمان شوند.

“کاندیدا البیکان ” قارچی است که در محیط واژن به صورت نرمال وجود دارد مشکلات از آن جایی آغاز می شود که مقدار این قارچ در واژن به شدت بیشتر از مقدار طبیعی آن می شود .در واقع رشد فراینده این قارچ باعث علامتدار شدن و شکایت افراد می شود.

در اکثر موارد این رشد بیش از حد بعد از مصرف انتی بیوتیک و یا تغییر در مقدار PH ناحیه واژن به دلیل استفاده از یک شامپوی بدن یا صابون جدید بوجود می آید.این مشکل هم چنین در افرادی که بیماری دیابت داشته و یا از لباس زیر بسیار تنگ استفاده می کنند هم بیشتر از سایر افراد دیده می شود.

نشانه های عفونت قارچی ناحیه واژن:

١-احساس خارش در ناحیه واژن

٢-احساس سوزش در هنگام دفع ادرار

٣-افزایش ترشحات واژن ( این ترشحات عموما سفید رنگ ، پنیری شکل و فاقد بوی نامطبوع هستند) .

داروهای ضد قارچ برای درمان عفونت قارچی واژن :

clotrimazole—Famcare,Gyno-lotrimin, Mycelex-7
این دارو به صورت شیاف  واژینال موجود است ودر هر بسته ان ٧ عدد شیاف واژینال ١٠٠ میلی گرمی وجود داشته که باید ٧ روز متوالی از ان استفاده نمود.این دارو هم چنین به صورت قرص وجود داشته که لازم است سه شب متوالی از قرصها استفاده نموده و با استفاده از اپلیکیتور ان قرص را وارد واژن نمود .

butoconazole—Femstat 3,Mycelex-3

این دارو به صورت ٣ اپلیکیتور که از قبل پر شده اند موجود است و هر اپلیکیتور برای استفاده در یک شب در نظر گرفته شده است .

miconazol—Monistat 3,Monistat 7
این دارو به صورت ٣ شیاف واژینال ، ٢٠٠ میلی گرمی و هم چنین ٧ شیاف واژینال ، ١٠٠ میلی گرمی موجود می باشد و باید به صورت متوالی هر شب مصرف شده تا تمام شود .

عوارض جانبی:

عوارض دیده شده پس از مصرف داروهای ذکر شده بالا بسیار نادر می باشد ، اما در صورت افزایش احساس خارش ، سوزش و التهاب بهتر است با پزشک مشورت نمایید.

نکات مهم:

١- افراد باردار پیش از استفاده از این دارو باید با پزشک خود مشورت نمایند.

٢- برای جلوگیری از انتقال الودگی به اپلیکیتور باید أن را درهنگام ا مصرف باز نموده و پس از استفاده أنرا با اب گرم و صابون شستشو داده و برای استفاده بعدی در جایی تمیز نگه داری کنیم .

٣-این دارو در دوزهای متفاوت وجود دارد و به صورت بسته بندی با یک قرص ، سه قرص و هفت قرص به فروش می رسد ، در صورت استفاده از بسته های شامل ۳و ۷ قرص لازم است دوره درمان حتما تکمیل شود.

۴-در دوران استفاده از این گروه داروها برقراری روابط جنسی مجاز نمی باشد.

۵-اگر علایم و نشانه های بیماری برطرف نشد و بیش از ۴ هفته به طول إنجامید مراجعه به پزشک ضروری است.

۶- مواد استفاده شده در ساختاراین قرصها می تواند در ٧٢ ساعت اولیه موجب کم شدن مقاومت و یا پاره شدن کإندوم و دیگر وسائل جلوگیری از بارداری شوند ، لذا در این محدوده زمانی بهتر است از روش جایگزین استفاده شود.

[click_like post_id='105445']

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.