292

میکروبها کجا می خوابند؟

|
0 دیدگاه

شاید فکر کنید که اگر وسایل شما رنگ روشنی داشته باشند و بدرخشند حتما تمیز و عاری از میکروب هستند اما در این مورد سخت در اشتباه هستید.

میکروبها کجا می خوابند؟

شاید فکر کنید که اگر وسایل شما رنگ روشنی داشته باشند و بدرخشند حتما تمیز و عاری از میکروب هستند اما در این مورد سخت در اشتباه هستید.جرم ها و میکروب ها در وسایل زیادی وجود دارند و ما باید آنها را بشناسیم تا بتوانیم از ورود آنها به بدنمان جلوگیری کنیم.در اینجا به بخشی از این وسایل اشاره می کنیم.

در اتاق خواب:

بالش:

یکی از وسایلی که همیشه داخل آن مملو از جرم است، همان بالشی است که شب ها به زیر سرمی گذاریم. سر شما ممکن است خاکی باشد یا حتی عرقی کنید همه اینها باعث می شود تا بالش محلی برای تجمع باکتری ها شود. پس بالش ها را هر ماه بشویید و هر هفته نیز روبالشی ها را عوض کنید.

تشک:

یکی از محل هایی که ساعت های زیادی را روی آن می گذرانیم تشک ها هستند پس حتما مقدار بسیار زیادی نیز باکتری و میکروب درون آن ها وجود دارد. پس از مدتی که از یک تشک استفاده می کنید متوجه می شوید که کمر شما را اذیت می کند. باید بدانید که بخشی از این مسئله به میکروب ها هم مربوط می شود. هر یک یا دو سال تشک خود را عوض کنید.

در آشپزخانه:

اسکاج:

اسفنج یا اسکاجی که برای پاک کردن ظرف ها استفاده می کنید جز آن دسته از وسایلی است که مقدار زیادی باکتری دارند اسفنج ها آب های کثیف را به خود می گیرند و باید تا حد امکان آب آن ها را خارج و سعی کنید هر ماه آن را عوض کنید.

ظروف پلاستیکی:

در ابتدا به این نکته توجه داشته باشید که این ظروف را نباید داخل مایکروفر و یا ماشین ظرف شویی بگذارید چون مواد شیمیایی خطرناکی از خود خارج می کنند. همچنین بهتر است این ظروف را خیلی با دقت با دست بشویید تا میکروب هایی که در منافذ آن وجود دارند، از بین برود.

در حمام و دستشویی:

مسواک:

می دانیم که دستشویی ها جایی برای زندگی باکتری ها هستند و بهتر است مسواک ها را خارج از دستشویی نگه دارید. این نکته را نیز بدانید که بهتر است هر ۲ یا ۳ ماه یک بار آن را عوض کنید.

لیف:

وظیفه لیف ها پاک کردن باکتری ها و جرم روی بدن است و ممکن است حتی پس از شستن نیز مقداری جرم در آن ها باقی بماند. شست وشوی درست لیف ها یکی از مهمترین کارهایی است که بعد از حمام کردن باید انجام دهید. بهتر است هر دو ماه یک بار لیف ها را عوض کنید.

در کیف مدرسه:

هدفون:

هدفون ها یکی از وسایلی است که به عنوان منشأ آلودگی شناخته می شود. این وسیله داخل گوش شما است و جرم های آن را به خود می گیرد. پزشکان توصیه می کنند که هر هفته سعی کنید تا جایی که می شود هدفون ها را با الکل پاک کنید. توجه داشته باشید که اگر این کار را نکنید ممکن است عفونت هایی در گوش شما ایجاد شود.

لباس ورزشی:

همان طور که می دانید لباس های ورزشی فقط برای ورزش استفاده می شوند هنگامی که عرق می کنید این عرق ها جذب لباس هم می شوند. پس بعد از اینکه ورزش کردید سریعا لباس خود را بشویید تا میکروبها درون بافت های لباس نروند.

[click_like post_id='103016']

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.