خطای پایگاه‌داده وردپرس: [Got error 28 from storage engine]
SHOW FULL COLUMNS FROM `SlM_options`

خطای پایگاه‌داده وردپرس: [Got error 28 from storage engine]
SHOW FULL COLUMNS FROM `SlM_options`

خطای پایگاه‌داده وردپرس: [Got error 28 from storage engine]
SHOW FULL COLUMNS FROM `SlM_options`

خطای پایگاه‌داده وردپرس: [Got error 28 from storage engine]
SHOW FULL COLUMNS FROM `SlM_options`

خطای پایگاه‌داده وردپرس: [Got error 28 from storage engine]
SELECT t.*, tt.*, tr.object_id FROM SlM_terms AS t INNER JOIN SlM_term_taxonomy AS tt ON t.term_id = tt.term_id INNER JOIN SlM_term_relationships AS tr ON tr.term_taxonomy_id = tt.term_taxonomy_id WHERE tt.taxonomy IN ('category', 'post_tag', 'post_format') AND tr.object_id IN (103091) ORDER BY t.name ASC

نکته‌هایی برای رعایت بهداشت وسایل شخصی

خطای پایگاه‌داده وردپرس: [Got error 28 from storage engine]
SHOW FULL COLUMNS FROM `SlM_postmeta`

267

نکته‌هایی برای رعایت بهداشت وسایل شخصی

|
0 دیدگاه

در صورتی که در حمام رخت آویز دارید، بهتر است پس از هر بار استفاده، حوله‌تان را در فضای بیرون، جایی که جریان هوا وجود دارد و نور خورشید به آن می‌تابد، پهن کنید تا کاملا خشک …

نکته‌هایی برای رعایت بهداشت وسایل شخصی

حوله

در صورتی که در حمام رخت آویز دارید، بهتر است پس از هر بار استفاده، حوله‌تان را در فضای بیرون، جایی که جریان هوا وجود دارد و نور خورشید به آن می‌تابد، پهن کنید تا کاملا خشک شود. سپس آن را روی رخت آویز حمام قرار دهید. در ضمن هر فرد از خانواده باید یک حوله مخصوص به خود داشته باشد.

در صورتی که از لباس‌های حوله‌ای استفاده می‌کنید، حتما پس از خشک کردن خود، آن را در مقابل نور آفتاب پهن کنید و هرگز آن را در داخل سبد لباس‌های چرک نیندازید. لازم است بدانید حوله مرطوب می‌تواند مناسب‌ترین مکان برای رشد میکروب‌ها و قارچ‌ها باشد و سبب بروز اگزما و آلرژی‌های پوستی شود.

صابون

برخی کارشناسان بهداشت توصیه می‌کنند در حمام به جای صابون از شامپوهای بدن استفاده کنید و در توالت نیز به جای صابون جامد، صابون مایع را انتخاب کنید،

چون میزان آلودگی این صابون‌ها کمتر است. در صورتی که تمایل دارید حتما از صابون‌های جامد استفاده کنید زیر صابون یک تکه اسفنج قرار دهید تا سطح زیر صابون خشک باشد و پس از هر بار استفاده نیز صابون را آب بکشید، چون میکروب‌ها به راحتی به صابون منتقل می‌شوند و در سطح آن باقی می‌مانند.

تیغ ریش‌تراشی

در صورتی که شما عادت دارید از تیغ‌های یک بار مصرف، چند بار استفاده کنید، لازم است بدانید که این کار کاملا غیربهداشتی است و میکروب‌ها به راحتی در میان لایه‌های نازک تیغ پنهان می‌شوند. کارشناسان توصیه می‌کنند پس از هر بار مصرف حتما تیغ را دور بیندازید. اما اگر از تیغ‌های معمولی استفاده می‌کنید پس از هر بار اصلاح، تیغ را در یک کاسه که در آن محلول آمونیاک و آب ریخته‌اید قرار دهید.

سپس در یک ظرف آب و صابون و سپس در آب تمیز قرار دهید. پس از شست‌وشو آن را در فضای بیرون قرار دهید تا خشک شود و زنگ نزند. این نکته را نیز فراموش نکنید که تیغ وسیله‌ای شخصی است و هرگز نباید از تیغ فرد دیگری استفاده کنید.

لیف

لیف و کیسه به طور معمول در تمامی حمام‌ها وجود دارند. در درجه اول باید تاکید کنیم که لیف وسیله‌ای کاملا شخصی است و آلوده بودن آن می‌تواند سبب بروز ناراحتی‌های پوستی شود. لیف‌های مورد استفاده در حمام از وسایلی هستند که معمولا به دلیل تاریک و مرطوب بودن محیط حمام، مستعد رشد میکروب‌ها هستند.

بر همین اساس لازم است لیف را پس از استفاده حتما با آب و صابون کاملا بشویید و تنها به آب کشیدن آن اکتفا نکنید. سپس آن را در زیر نور آفتاب پهن کنید تا تمامی میکروب‌های روی آن از بین بروند. پس از خشک شدن نیز آن را در کمد خودتان قرار دهید تا در مجاورت لیف دیگران و در فضای مرطوب حمام نباشد.

مسواک

حتما شما هم مشاهده کرده‌اید که برخی افراد مسواک‌های خود را درون لیوانی در حمام یا دست‌شویی قرار می‌دهند. این کار فوق‌العاده غیربهداشتی است و می‌تواند موجب انتقال میکروب‌ها از سطوح اطراف یا سایر مسواک‌ها و در نهایت زمینه‌ساز بروز عفونت‌های دهان و دندان و آفت‌های ناحیه دهانی شود.

کارشناسان توصیه می‌کنند هر فرد از مسواک جداگانه استفاده کند و پس از هر بار استفاده، مسواک را شسته و آن را در یک درپوش بسته نگهداری کند. گذاشتن مسواک در فضای مرطوب نیز صحیح نیست و بهتر است مسواک را در جایی خشک و خنک برای مثال در آشپزخانه نگهداری کنید.

تمیز نگه داشتن خود حمام نیز مهم است

حمام یکی از مرطوب‌ترین نقاط خانه است و وجود رطوبت، شرایط را برای رشد میکروب‌ها، قارچ‌ها و کپک‌ها فراهم می‌کند.

بر اساس نتایج بررسی محققان بهداشت، چاه و وان و دوش حمام همگی محل تجمع باکتری هستند و می‌توانند باعث ایجاد بیماری‌های عفونی و اسهال در ساکنان خانه شوند. به علاوه طبق یافته‌های محققان، حتی ویروس سرماخوردگی هم در این مناطق دیده شده است.

خلاصه اینکه لازم است حمام به طور مرتب شسته و ضدعفونی شود. برای این کار باید:

۱) هفته‌ای یک بار تمامی سطوح حمام، شیرهای آب و دستگیره‌ها و هر دو هفته یک بار، کابینت‌ها، قفسه‌ها و دستشویی داخل حمام را با مواد ضدعفونی‌کننده و آب گرم بشویید.

۲) برای خارج شدن رطوبت، حمام باید سیستم تهویه مناسب داشته باشد. پس از استحمام، پنجره و در حمام را باز بگذارید و سیستم تهویه را روشن کنید تا حمام خشک شود. از بستن در حمام بعد از اتمام استحمام خودداری کنید.

[click_like post_id='103091']

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.