Notice: Undefined property: wpdb::$get_charset_collate in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-includes/wp-db.php on line 618

Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-content/plugins/doctor-profile/includes/helpers.php on line 510

Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-content/plugins/doctor-profile/includes/helpers.php on line 525
چربی خون و مشكلات قلبی
420

چربی خون و مشكلات قلبی

|
0 دیدگاه

تحقیقات جدید نشان می دهد، یك نوع چربی موجود در جریان خون در مراحل اولیه باعث بسته شدن رگ های خونی و لخته شدن خون می شود كه این دو عامل مهمترین دلیل حمله قلبی است.

بنابراین افراد …

تحقیقات جدید نشان می دهد، یك نوع چربی موجود در جریان خون در مراحل اولیه باعث بسته شدن رگ های خونی و لخته شدن خون می شود كه این دو عامل مهمترین دلیل حمله قلبی است.بنابراین افراد باید مرتب میزان این چربی را مورد آزمایش قرار دهند و چنانچه سطح این چربی بخصوص در افراد زیر ۶۰ سال بالا باشد.

احتمال بیماری قلبی زیاد است.هیچ كس بدرستی نمی داند چه چیزی دقیقاً باعث بلوكه شدن رگ های خونی و فشار آوردن به رگ های خونی و در نیجه عدم تغذیه قلب می شود.دانشمندان معتقدند، یك نوع چربی به نام «اكسید فسفولیپید» كه تركیب اصلی «LDL» (كلسترول بد) است باعث بسته شدن رگ ها می شود.

تحقیقات بر روی حیوانات نشان داد، این چربی در جریان خون شناور است و باعث بلوكه شدن و بسته شدن ساختار بسیاری از راه های ورود به رگ می شود.

در بیش از ۶۰ درصد از افراد كم سن و سال و جوانی كه سطح اكسید فسفولیپید بالا است، بسته شدن رگ ها سه برابر است و این افراد بیشتر از بقیه در معرض ابتلا به سكته قلبی و مشكلات قلبی قرار دارند.

[click_like post_id='105155']

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.