Notice: Undefined property: wpdb::$get_charset_collate in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-includes/wp-db.php on line 618

Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-content/plugins/doctor-profile/includes/helpers.php on line 510

Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-content/plugins/doctor-profile/includes/helpers.php on line 525
۵ واکنش عجیب بدن زنان به روابط جنسی
1919

۵ واکنش عجیب بدن زنان به روابط جنسی

|
2 دیدگاه

روابط جنسی اتفاقی است که هر چند وقت یک بار برای افراد بالغ پیش می آید و می تواند تاثیرات بسیار عمیقی هم روی روحیه و عزت نفس آن ها داشته باشد.

۵ واکنش عجیب بدن زنان به روابط جنسی

به نوعی اگر خوب پیش نرود و یا اتفاق خجالت آوری بیفتد ممکن است تاثیر بدی روی روحیه تان بگذارد. بعضی وقت ها ممکن است از خود بپرسید که چرا باید این اتفاق برای من بیفتد و یا چرا دقیقا در همان موقع باید این اتفاق بیفتد. ممکن است فکر کنید بدشانسید و یا ممکن است فکر کنید شریک ( پارتنر ) شما حس بدی نسبت به شما پیدا کرده است.

در این مقاله قصد داریم ۵ اتفاق رایج در این گونه روابط و دلایل آن را به شما توضیح دهیم.

بیرون آمدن هوا از بدن

در حین روابط جنسی ممکن است صدای عجیبی از واژن تان تولید شود و حس ناامیدی و خجالب به شما بدهد. این صدا شبیه باد معده است و شما را تعجب زده می کند که چرا باید این اتفاق بیفتد. درواقع علت این است که با ورود آلت تناسلی به این ناحیه هوا داخل واژن حبس شده و اگر اره خروج نداشته باشد ممکن است یک مرتبه با صدا و فشار از واژن شما خارج شود.

خبر خوب این است که این اتفاق طبیعی بوده و برای خیلی از زنان رخ می دهد. حتی اگر در خصوص آن واضح حرف نزنند و انکار کنند. در واقع این روند به نوع دخول و وضعیت آلت تناسلی مرد با واژن ربط دارد.

انزال زنان

مشاهده ی انزال که مخصوص آقایان است در برخی از زنان تعجب برانگیز و عجیب است. تعداد کمی هستند که تجربه ی چنین اتفاقی را داشته باشند و احتمالا تمایلی هم به صحبت کردن در خصوص آن ندارند.

انزال به عبارتی نوعی خروج مایعات از بدن زنان است که درست قبل از ارگاسم رخ می دهد. مایع سفید غلیظی که از بدن آن ها خارج می شود تست شده و ویژگی های پلاسمای پروستات و ادرار را دارد. درواقع بخش زیادی از آن پلاسمای پروستات است و بخشی از آن نیز ادرار می باشد.

بی حالی و خواب آلودگی خانم ها بعد از روابط جنسی

نمی توانید انرژی خودتان را جمع کنید و از جای خود بلند شوید؟ دوست دارید بخوابید و احساس بی حالی می کنید؟

باید بگویم که در حین روابط جنسی بدن دچار تغییرات شیمیایی زیادی می شود که برخی از آن ها به شما حس بی حالی و خواب آلودگی می دهد. تا زمانی که مغز شما اثر این مواد شیمیایی را برطرف نکند شاید نتوانید از شر این حس خلاص شوید. تا آن موقع شما از هر استرسی که قبلا داشتید رها شده و با آرامش به خواب می روید.

دو هورمونی که در این قضیه مقصرند واسپرسین و پرولاکتین هستند. این هورمون ها باعث می شوند که بدن به اوج لذت جنسی رسیده و استرس کمتری را تجربه کند. همچنین هورمون پرولاکتین سبب احساس خواب آلودگی بعد از روابط جنسی است. شما بعد از ارگاسم این هورمون را در بدن خود خواهید داشت تا دچار خواب آلودگی و رخوت شوید.

عفونت ادراری در خانم ها

عفونت ادراری بعد از رابطه جنسی در زنان شایع است. این باور وجود دارد که اصطکاک آلت تناسلی مردان با واژینال راه را برای ورود باکتری ها به مجاری ادرار باز می سازد. علاوه بر این ٬ این باکتری ها نزدیک مجرای واژن و مقعد شده و می توانند راحت تر وارد دستگاه های ادراری شوند.

خطر عفونت مثانه هم با روابط جنسی افزایش می یابد. اگر از اسپری استفاده کنید یا بدون کاندوم رابطه بگیرید این خطر افزایش خواهد یافت. اگر می خواهید این خطر و ریسک را برای خود کاهش دهید بهتر است بعد از رابطه ی مقعدی ٬ دخول نداشته باشید. همچنین قبل و بعد از روابطه جنسی ادرار کنید و کمی زمان بدهید تا بدن تان از باکتری ها پاکسازی شود.

اگر میخواهید در مورد انواع عفونت های واژن بیشتر مطالعه کنید مقاله زیر را بخوانید: :

انواع عفونت های واژن

احساس درد در هنگام روابط جنسی

تحقیقات جدید نشان می دهد که ۳۰ درصد از زنان در هنگام روابط جنسی درد را در داخل واژن یا اطرف مهبل خود احساس می کنند.

درد ممکن است دلایل زیادی داشته باشد. همچنین مرطوب سازی و رطوبت بیشتر این ناحیه می تواند در کاهش آن موثر باشد. همچنین این احساس درد ممکن است به خاطر یک نوع عفونت قارچی به نام ولوودینیا ایجاد شود که در هر صورت استفاده از روان کننده های مبتنی بر آب یا روغن ها می تواند این احساس درد را کاهش دهد.

[click_like post_id='104254']

از این نویسنده

2 دیدگاه

توسط: Saharsalimi

باسلام وخسته نباشید خدمت پزشک محترم ،ببخشیددرارتباط بارابطه مقعدی سوال داشتم.من وشوهرم رابطه مقعدی سطحی و بدون دخول داریم (درحدمالش آلت بامقعد واطراف آن وبدون هیچ دخولی ) وهمسرم ازین طریق ارضا میشود واین رابطه همیشه بعدازرابطه ازجلو هست وبعدازآن هم همسرم ناحیه تناسلیشو شستشو میده وتاکنون مشکلی نداشته است .اینکه گفته میشودانتقال بیماریهای جنسی ومقاربتی وعفونتهابدلیل وجود باکتریهاوچربیهای مقعد خیلی راحت ترازرابطه ی واژینال صورت میگیردمنظور مقاربت ودخول مقعدی است ؟!(وآیا ازطریق رابطه سطحی وبدون دخول هم امکانش هست ؟)باتوجه به اینکه من وشوهرم مدت زیادی ازازدواجمان میگذرد وتاکنون هم موردی پیش نیامده (وفقط خودم گاهی عفونتهای معمولی گرفتم که درخانمها بسیاررایج است).این نوع رابطه مشکلی ندارد؟!ممنون میشوم باتوجه به نکاتی که گفتم پاسخ سوالم رابدهید.باتشکروسپاس بسیارفراوان

  توسط: salam_adminn

  احتمال ابتلا به بیماری‌های مقاربتی، بدون انجام رابطه جنسی
  معمولا بیماری‌های آمیزشی به خاطر دخول جنسی بدون رعایت نکات ایمنی به فرد منتقل می‌شود. اما آیا می‌دانستید که حتی ممکن است بدون انجام رابطه‌ی جنسی –یعنی بدون دخول– هم به این بیماری‌ها مبتلا شوید؟

  احتمال ابتلا به بیماری‌های مقاربتی، بدون انجام رابطه جنسی
  معمولا بیماری‌های آمیزشی به خاطر دخول جنسی بدون رعایت نکات ایمنی به فرد منتقل می‌شود. اما آیا می‌دانستید که حتی ممکن است بدون انجام رابطه‌ی جنسی –یعنی بدون دخول– هم به این بیماری‌ها مبتلا شوید؟
  وضعیت‌های غیرجنسی انتقال بیماری‌های آمیزشی
  بیماری‌های آمیزشی می‌تواند از فرد آلوده از طریق تماس غشای مخاطی دهان٬ آلت مردانه٬ واژن٬ و سوراخ مقعد حین بوسیدن٬ تماس آلت‌ها با هم٬ رابطه‌ی جنسی دهانی و دخول به فرد دیگر منتقل شود. اگر لبتان دچار ترک‌خوردگی بوده یا روی آنها یا اطرافش دچار زخم و بریدگی شده باشد٬ احتمال آلوده شدن فرد دیگر به خاطر بوسیدن به دلیل انتقال ترشحات آلوده بسیار زیاد خواهد بود.
  رابطه‌ی جنسی از راه دهان هیچ ربطی به دخول جنسی در واژن ندارد٬ اما در هر صورت ممکن است باعث انتقال عفونت شود. حین رابطه‌ی جنسی دهانی٬ ایجاد بریدگی و ترک در پوست می‌تواند با ترشحات آلوده و سطح بدن شریکتان تماس پیدا کرده و در نتیجه به انتقال سوزاک٬ کلامیدیا٬ تبخال٬ هپاتیت و غیره بیانجامد.
  آیا ممکن است به خاطر نشستن روی صندلی توالت٬ دچار بیماری آمیزشی شوید؟
  احتمال این مسئله وجود دارد اما خیلی ضعیف است و تنها در صورتی این بیماری از صندلی توالت می‌تواند به شما منتقل شود که بریدگی یا خراشی روی پوستتان ایجاد شده باشد. بیماری‌هایی مانند تک‌تارچه‌زدگی از طریق چیزهایی مانند لباس‌ها یا حوله‌های مرطوب که با چیزهای آلوده در تماس است می‌تواند به فرد منتقل شود. از طرفی این بیماری ممکن است از طریق استفاده از حوله‌ی مشترک٬ لباس‌های مشترک و غیره هم منتقل شود.
  (منبع: webmd)امید است این مطلب مفید واقع شود باتشکر

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
 • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
 • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.