170

۶ محرک حملات قلبی

|
0 دیدگاه

برخی محرک های حملات قلبی شناخته شده اند. اما یک سوم آن ها کمتر مطرح شده اند. اطلاعات خود را بالا ببرید و با یادگیری این نکات از خودتان مراقبت کنید.

۶ محرک حملات قلبی

خشم ناگهانی

یکی از محرک های حملات قلبی عصبانیت است. افرادی که سیگار می کشند، فشارخون و یا کلسترول بالا دارند باید راه هایی برای کنترل احساسات خود بیابند. این راه ها می تواند شامل موارد زیر باشد: لیست کردن مواردی که آن ها را عصبانی می کند،

آگاهی از نشانه هایی که بدن در زمان عصبانیت آشکار می کند و استفاده از تکنیک های مدیریت خشم مانند پرت کردن حواس یا ریلکسیشن. اگر فرد به طور ناگهانی عصبانی شد می تواند از آسپیرین یا داروهای مسدودکننده ی بتا استفاده کنید تا خطر حمله ی قلبی کاهش یابد.

نگرانی شدید

افزایش خطر حمله ی قلبی بر اثر نگرانی یا عصبانیت شدید درست شبیه به خطر بر اثر افزایش ضربان قلب، افزایش فشار، تنگ شدن رگ های خونی و لخته شدن خون است که همه می توانند محرکی برای حملات قلبی باشند. فرد باید راه هایی برای کاهش استرس بیابد تا واکنش های ناشی از نگرانی و عصبانیت را به حداقل برساند.

یک فعالیت فیزیکی شدید و غیرعادی

هوای سرد که رگ ها را منقبض می کند و فعالیت فیزیکی شدید می توانند ترکیبی کشنده برای کسانی باشند که قلبشان ضعیف شده است.

اگر می خواهید برف ها را پارو کنید به خودتان در بین کار مرتباً استراحت بدهید و از پاروی کوچک استفاده کنید تا هر بار برف کمتری را بردارید. قبل و بعد از پارو کردن برف غذای سنگین با الکل مصرف نکنید. از همه مهم تر به هشدارهای بدن خود توجه کنید. این هشدارها می توانند وجود یک مشکل را با یک درد خفیف یا احساس ناراحتی به شما اطلاع دهند.

تحریک جنسی

رابطه جنسی اغلب زمان کمی ادامه دارد و خطرناک ترین قسمت آن خصوصاً برای افرادی است که از قبل بیماری عروق کرونری دارند، زمان ارگاسم است که ضربان قلب و فشارخون به طور ناگهانی بالا می روند و زمان آن تنها ۱۰ تا ۱۵ ثانیه است.

فعالیت جنسی بخش مهمی از سلامت روحی و فیزیکی است و باید تا حد ممکن حفظ شود، حتی برای افرادی که قلبشان ضعیف است. برای کم کردن خطر این افراد باید با پزشک مشورت کنند تا قبل از داشتن رابطه قلب خود را به ثبات برسانند.

مصرف زیاد مواد

حملات قلبی ممکن است بر اثر سو استعمال مواد یا الکل به وجود بیاید. باوجود تأثیر شراب قرمز روی سلامت قلب، مصرف زیاد الکل می تواند سطح تری گلیسیرید و فشارخون را بالا ببرد و باعث شود فرد بیشتر بخورد. این موارد می توانند منجر به بیماری قلب و مرگ بر اثر حمله ی ناگهانی قلبی شوند.

وعده های غذایی سنگین

وعده های سنگین غذایی به روش های متعددی سبب تحریک حملات قلبی در بدن می شوند. غذا ضربان قلب و فشارخون را بالا می برد. از طرف دیگر اسیدهای چرب غذا وارد جریان خون شده و میزان انسولین بدن را زیاد می کند. این تغییرات می تواند سبب انقباض رگ های کرونری شود.

[click_like post_id='103486']

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.