خطای پایگاه‌داده وردپرس: [Got error 28 from storage engine]
SHOW FULL COLUMNS FROM `SlM_options`

خطای پایگاه‌داده وردپرس: [Got error 28 from storage engine]
SHOW FULL COLUMNS FROM `SlM_options`

خطای پایگاه‌داده وردپرس: [Got error 28 from storage engine]
SHOW FULL COLUMNS FROM `SlM_options`

خطای پایگاه‌داده وردپرس: [Got error 28 from storage engine]
SHOW FULL COLUMNS FROM `SlM_options`

خطای پایگاه‌داده وردپرس: [Got error 28 from storage engine]
SELECT t.*, tt.*, tr.object_id FROM SlM_terms AS t INNER JOIN SlM_term_taxonomy AS tt ON t.term_id = tt.term_id INNER JOIN SlM_term_relationships AS tr ON tr.term_taxonomy_id = tt.term_taxonomy_id WHERE tt.taxonomy IN ('category', 'post_tag', 'post_format') AND tr.object_id IN (115250) ORDER BY t.name ASC

داروهای خانگی برای دهان زخم

خطای پایگاه‌داده وردپرس: [Got error 28 from storage engine]
SHOW FULL COLUMNS FROM `SlM_postmeta`

946

داروهای خانگی برای دهان زخم

|
3 دیدگاه

زخم های دهان کاملا رایج و تحریک کننده هستند. این زخمهای سفید رنگ بسیار دردناک هستند،که اطرافش قرمز و ملتهب است.اغلب، آنها در داخل  لب  زبان، و در کف دهان قرار دارد.

داروهای خانگی:

عوامل  مختلفی مانند عوامل غذایی، یبوست، عوامل ارثی، تغییرات هورمونی،اسیدیته بیش از حد،  استرس، و کمبود ویتامین B کمپلکس، ویتامین C، آهن، و یا دیگر مواد مغذی ایجاد می شود.زخم های دهانمعمولا جدی و  ظرف هفت تا ۱۰ روز التیام می یابد. این زخمها معمولا عمیق تر، و بیش از ۱۰ میلیمتر  قطر دارد. زخم هرپس به عنوان یک خوشه از تعداد زیادی از زخم های کوچک ظاهر می شود.

در اینجا  ۱۰ راه  درمان خانگی برای زخم های دهان می باشد.

۱-ریشه شیرین بیان

زخم های دهان را می توان با ریشه شیرین بیان درمان کرد،  این گیاه به عنوان یک تسکین دهنده  است و به شکل یک پوشش محافظبر روی غشاهای مخاطی است که در برابر تحریک و ضایعات باز است  همچنین دارای خواص ضد التهابی و ضد میکروبی است.

یک قاشق غذاخوری از ریشه شیرین بیان خرد  شده را در دو فنجان آب به مدت دو تا سه ساعت خیس کنید سپس چند بار در روز دهان را شستشو دهید.شما همچنین می توانید از عصاره ریشه شیرین بیان  به عنوان قرص جویدنی  و یا غرغره با آب گرم استفاده کنید.

۲. شیر نارگیل

شیر نارگیل برای تسکین  دردهای زخم های دهان بسیار مفید است.مخلوط  مقداری عسل با یک قاشق غذاخوری شیر نارگیل.  سه تا چهار بارد روز ماساژ دهید.متناوبا،به سادگی می توانید دهان خود را با شیر نارگیل تازه و یا روغن  نارگیل در منطقه آسیب دیده ماساژ داده و بشویید.

۳.  نمک دریا و پراکسید هیدروژن

هر دو نمک دریا و پراکسید هیدروژن دارای خواص ضد التهابی، ضد عفونی کننده است. از این رو،  می توانید از مواد تشکیل دهنده به صورت جداگانه و یا  با ترکیب آن دو  ن زخم های دهان را درمان کنید.دو قاشق چای خوری از نمک دریا و ۳٪ پراکسید هیدروژن به یک لیوان آب گرم  خوب مخلوط کنید.به عنوان یک دهانشویه از آن استفاده کنید یک یا دو بار در روز استفاده کنید و قورت ندهید

۴. تخم گشنیز

تخم گشنیز درمان آیورودا  است که می تواند درد و التهاب را تسکین دهد یک قاشق چای خوری دانه گشنیز را در یک فنجان آب بریزید و بگدارید خنک شود. سپس  روزی ۴ بار غرغره کنید

۵. جوش شیرین

جوش شیرین، نیز  بی کربنات سدیم،نامیده می شود به درمان زخم های دهان  کمک میکند. این امر به ویژه برای کسانی که از مصرف غذاهای اسیدی یا نوشیدنی   استفاده مکینند به خنثی کردن اسید کمک می کند . همچنین التهاب را کاهش می دهد و  میکروب ها وباکتری ها را از بین می برد. ممکن است احساس سوزش کنید.

یک قاشق چای خوری جوش شیرین با کمی آب مخلوط کنید تا خمیر شود در منطقه آسیب دیده قرار دهید. چندین بار  در روز تکرار کنید.متناوبا، شما می توانید به سادگی  جوش شیرین را به طور مستقیم در زخم دهان قرار دهید.

۶. عسل

عسل می تواند زخم را تسکین دهد.  همچنین دارای خواص آنتی اکسیدانی و ضد میکروبی است.نگران نباشید،  پنبه  را در عسل فروبرده در منطقه آسیب دیده بگذارید.  همچنین می توانید روغن گلیسیرین و یا ویتامین E  را به همان شیوه استفاده کنید. برای زخم هایدهان ناشی از پرتو درمانی، استفاده از عسل خوبست.

۷. آلوئه ورا

استفاده از ژل یا آبمیوه آلوئه ورا  در منطقه تحت تاثیر  درد را کاهش میدهد، و به عنوان یک ضد عفونی کننده طبیعی کار می کند.همچنین دارای ضد باکتری، ضد قارچ، و خواص ضد ویروسی است. تحقیقات نشان داده است برای از بین بردن مشکلات بهداشت دهان و دندان مانند زخم های دهان، زخم های سرد، التهاب لثه، و لیکن پلان مفید است.

۸. کرفس

نگران نباشید، جویدن ساقه کرفس تازه می تواند در بهبود زخم دهان  موثر باشد چون کرفس خواص  ضد درد و ضد التهابی دارد.

علاوه بر این،  حاوی اسید فولیک و ویتامین B۱، B۲، B۶، C،  است. برای بهترین نتایج، پس از جویدن ساقه کرفس، به مدت ۱۰ دقیقه در منطقه آسیب دیده نگه دارید. علاوه بر درمان زخم دهان ،  بوی بد دهان  را از بین می برد.برای زخم های دهان، زخم های سرد، التهاب لثه، و لیکن پلان مفید است.

۹. ریحان

برگ ریحان علاوه بر آنکه زخم دهان را زود بهبود می دهد خاصیت ضد باکتری، ضد قارچ، و خواص ضد ویروسی دارد.چهار  یا پنج  برگریحان  را بشوئید و بجوید دوبار در روز یکی صیح و یکبار عصر این کار را انجام دهید   همچنین بوی بد دهان را درمان کند.

۱۰. یخ

یخ درمان خانگی موثر برای بی حس  کردن درد  زخم دهان است. این به خصوص زمانی که  یخ بر روی منطقه آسیب دیده  قرار گرفته باشد  و  سوزن سوزن شدن و احساس سوزش،را درمان میکند.

[click_like post_id='115250']

دانیال میکائیلی
از این نویسنده

3 دیدگاه

توسط: علیرضا وزیری

سلام
بهترین درمان سریع و عالی برای آفات بره موم زنبور عسله .

    توسط: معصومه حیدری

    ممنون از پیشنهادتون

    توسط: معصومه حیدری

    از پیشنهادتون متشکرم

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.