Notice: Undefined property: wpdb::$get_charset_collate in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-includes/wp-db.php on line 618

Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-content/plugins/doctor-profile/includes/helpers.php on line 510

Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-content/plugins/doctor-profile/includes/helpers.php on line 525
آیا دندانهایتان را درست مسواک می زنید؟
267

آیا دندانهایتان را درست مسواک می زنید؟

|
0 دیدگاه

شاید شما هم عادت روزانه مسواک زدن را همیشه باید به یاد داشته باشید اما افراد زیادی هستند که این کار رو درست انجام نمی دهند.

درست مسواکزدن دندانها:

دندانپزشکان می گویند روزانه تعداد زیادی از افراد به خاطر مشکلات زیادی که ناشی از درست مسواک نزدن است به آنها مراجعه می کنند.

-یکی از بزرگترین اشتباهاتی که افراد مرتکب می شوند این است که از مسواک خوب و درستی استفاده نمی کنند. شرکت های زیادی وجود دارند که انواع مسواک (نرم، سفت و متوسط) را تولید می کنند. با وجود چنین تنوعی زیاد هم دور از ذهن نیست که فرد مسواک اشتباهی را انتخاب کند.

درست است که مسواک های سفت دندان ها را تمیز تر کرده و بیشتر ذرات باقی مانده غذا را از بین می برد اما اگر در طول زمان به طور مداوم استفاده شود لثه ها را از بین برده و حتی مینای دندان را فرسوده می کند. بهتر است که از مسواک نرم استفاده کنید، چنین مسواکی در از بین بردن ذرات غذا می تواند عملکرد خوبی داشته باشد.

-هر چند وقت یک بار مسواکتان را عوض می کنید؟ اگر جوابتان هر شش ماه یکبار است، پس دردسر دندانپزشکی را به جان خریده اید. ترجیحا هر هشت تا ده هفته یکبار باید مسواکتان را عوض کنید. می توان از روی شکل مسواک متوجه شد که زمان تغییر آن فرا رسیده.

-دفعه بعدی که دندانهایتان را مسواک می زنید به روشتان توجه کنید. آیا در خطی مستقیم از جلو به عقب اینکار را انجام می دهید؟ باید بگوییم که این روش اشتباه است. روش درست و موثر مسواک زدن این است که از حرکات دایره وار کمک بگیرید.

مسواک زدن با روش خطی در طول زمان مینای دندان را از بین می برد و باعث حساسیت بیش از حد دندان به غذاهای شیرین یا سرد می شود. پس با حرکات دایره وار برای حداقل یک دقیقه و نیم مسواک بزنید تا موثر باشد.

-تبلیغات زیادی برای خمیردندان های سفید کننده وجود دارد و همه ی آنها وسوه انگیز هستند، اما نباید بیش از حد از آنها استفاده کنید. به کیفیت خمیردندانی که خریداری می کنید خوب توجه کنید. نیازی نیست که روی همه مسواک را پر از خمیر دندان کنید، یک مقدار کم کافی و موثر خواهد بود.

-مسواک زدن روی زبان را هم فراموش نکنید. این منطقه اغلب نادیده گرفته می شود و به راحتی می تواند به پوسیدگی ، بوی بد دهان و مشکلات دیگر منجر شود.

-نخ دندان جنبه دیگری از مسواک زدن است. سعی کنید حداقل سه بار در هفته از نخ دندان استفاده کنید، و اگر دوست دارید از دهانشویه کمک بگیرید، حتما از نوعی استفاده کنید که محتوی الکل ندارد.

[click_like post_id='116119']

دانیال میکائیلی
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.