Notice: Undefined property: wpdb::$get_charset_collate in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-includes/wp-db.php on line 618

Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-content/plugins/doctor-profile/includes/helpers.php on line 510

Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-content/plugins/doctor-profile/includes/helpers.php on line 525
رعایت بهداشت و نظافت براش های آرایشی
553

رعایت بهداشت و نظافت براش های آرایشی

|
0 دیدگاه

براش ها از پر استفاده ترین لوازم آرایشی برای بانوان به شمار می روند، بهتر در فواصل زمانی کوتاه آن ها را تمیز و ضدعفونی کنید، آلودگی های مختلف را از سطح آن ها پاک کرده و از شوینده های مناسب در این زمینه کمک بگیرید،به توصیه های بهداشتی در این زمینه دقت کنید.

بهداشت و نظافت

پاک کردن منظم براش‌های آرایشی، راهی برای رهایی از ایجاد حساسیت و التهاب‌های پوستی پس از آرایش است. برای تمیز کردن براش‌های آرایشی با استفاده از مواد در دسترس خود،‌ می‌توانید از روش زیر کمک بگیرید:

۱. ابتدا باید مایع ظرف‌شویی و روغن زیتون در اختیار داشته باشید. بعد مقداری از مایع ظرف‌شویی را همراه با مقدار کمتری از روغن زیتون داخل کاسه بریزید. در ادامه این دو عنصر باید به‌خوبی مخلوط شوند. مایع ظرف‌شویی برای ضدعفونی کردن براش‌های آرایشی مناسب است، درحالی که روغن زیتون به نرم کردن این براش‌ها کمک می‌کند.

۲. وقتی که پاک‌کننده مورد نظر آماده شد، براش‌های آرایشی کثیف را داخل آن وارد کنید و طوری بچرخانید که تمام قسمت‌هایش با پاک‌کننده تماس پیدا کند. بعد به‌جای این‌که براش‌ها را با دست تمیز کنید،‌ آن‌ها را روی سطح زبری مانند پارچه‌های ضخیم بکشید. این کار، اصطکاک بیشتری ایجاد می‌کند و آلودگی‌ها و ذرات باقی‌مانده را خیلی بهتر بیرون می‌آورد.

۳. در پایان، از آب برای تمیز کردن براش استفاده کنید تا تمام ذرات شوینده به‌خوبی از سطح آن جدا شوند. نکته دیگر این‌که شما می‌توانید به‌جای استفاده از مایع ظرف‌شویی، از صابون‌ها و شوینده‌های مخصوص آرایش کمک بگیرید. این محصولات،‌ براش‌های آرایشی را نرم‌تر نگه می‌دارند.

[click_like post_id='116048']

دانیال میکائیلی
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.