Notice: Undefined property: wpdb::$get_charset_collate in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-includes/wp-db.php on line 618

Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-content/plugins/doctor-profile/includes/helpers.php on line 510

Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-content/plugins/doctor-profile/includes/helpers.php on line 525
توصیه های برای داشتن پوستی سالم
220

توصیه های برای داشتن پوستی سالم

|
0 دیدگاه

داشتن پوستی سالم و شاداب یکی از آرزو های افراد در گروه های سنی مختلف به ویژه بانوان می باشد.

* چند دستور ساده ولی اساسی برای پوست

وی اضافه کرد : استفاده از عسل طبیعی به تنهایی می تواند در شادابی پوست موثر باشد ، ضمن اینکه ترکیب یک قاشق عسل با نصف خیار رنده شده با پوست و استفاده از ان پس از یک ساعت بر روی پوست و شستن آن بعد از نیم ساعت با آب ولرم نیز می تواند ماسک خوبی برای پوست باشد .

* حجامت را فراموش نکنید

این محقق طب اسلامی یادآور شد : انجام مرتب و طبق برنامه ریزی حجامت که باعث کاهش غلظت خون که در تیرگی پوست موثر است نیز در سلامت پوست موثر می باشد .

وی ادامه داد:بکار بردن صدر به هنگام استحمام در تمام نقاط بدن ، استفاده از صابون های طبیعی و نیز کیسه کشیدن با روشوی که باعث باز شدن منافذ پوست می شود نیز باید مورد توجه قرار گیرد .

* استفاد ه از کرم های ضد آفتاب ممنوع

کوهستانی در خصوص ضزورت استفاده از کرم های ضد آفتاب که همواره مورد تاکید پزشکان در همه رده های سنی حتی کودکان پس از شش ماهگی می باشد نیز گفت : طبق طب اسلامی نباید از کرم های ضد افتاب استفاده کرد .

وی بابیان اینکه بکار بردن این کرم ها خطرناک و در بلند مدت آثار سویی بر پوست به جا خواهد گذاشت ، افزود : منافذ پوست انسان باید باز باشد تا هوا و اکسیژن در آن جریان داشته باشد .

وی با اشاره به اینکه کرم های ضد آفتاب سبب بسته شدن منافذ پوست می شود ، گفت : این مساله باعث تیرگی پوست و کسل شدن بدن می شود .

* به رفع چروک امیدوار باشید

کوهستانی در باره دستورات طب اسلامی برای رفع چروک نیز یادآور شد : با اقداماتی مانند ماساژ پوست با روغن زیتون هفته ای دو بار قبل از خواب به شکل آرام در تمام نقاط صورت و استفاده ماسک عسل با سیب رنده شده می توان مانع ایجاد چروک شد ضمن اینکه در رفع این مشکل نیز موثر است .

وی معتقد است لوازم آرایشی ارزان ، سالم و مفید از جمله روغن زیتون ، عسل در همه خانه هاوجود دارد لذا نیازی به خرید اقلام آرایشی بیرون که بار مالی و عوارض سوئی بر سلامت استفاد کنندگان دارد نیست

[click_like post_id='118003']

دانیال میکائیلی
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.