Notice: Undefined property: wpdb::$get_charset_collate in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-includes/wp-db.php on line 618

Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-content/plugins/doctor-profile/includes/helpers.php on line 510

Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-content/plugins/doctor-profile/includes/helpers.php on line 525
راز سلامتی با نوشیدن آب
437

راز سلامتی با نوشیدن آب

|
0 دیدگاه

مریم سادات کاظمی – مصرف مایعات کافی و به ویژه آب در طول روز یکی از مهمترین توصیه‌های حفظ سلامتی است  …تا رطوبت مورد نیاز بدن حفظ و از ابتلا به بسیاری از بیماری‌ها پیشگیری شود.

خستگی:

زمانی که به اندازه کافی آب نمی‌نوشیم و بدن دچار تحلیل رطوبت می‌شود، سرعت فعالیت آنزیمی کاهش می‌یابد و خستگی بروز می‌کند. خستگی یکی از مشکلات سلامتی است که با احساس افت انرژی و بی‌حالی در مدت طولانی همراه است.

پیری زودرس:

بیش از ۶۰ درصد بدن ما از آب تشکیل شده است و اندامهای بدن تا حد بالایی به این عنصر حیاتی نیاز دارند تا بتوانند فعالیتهای خود را به خوبی انجام دهند. مصرف مایعات کافی در طول روز به بدن کمک می‌کند تا با رادیکال‌های آزاد مقابله کرده و از پیری زود هنگام اندامها و پوست پیشگیری می‌کند.

افزایش وزن و چاقی:

گرچه آب یک ماده چربی سوز نیست و سبب کاهش وزن نمی‌شود، اما با این حال، واضح است که نقش بسیار مهمی در رژیمهای لاغری دارد. در واقع، مصرف آب دفع مواد سمی و زاید از بدن را تحریک می‌کند و احساس سیری به همراه دارد که یکی از نکات اساسی برای حفظ ریتم متابولیسم بدن است. زمانی که به اندازه کافی آب نمی‌نوشیم، بدن را از همه این فواید محروم کرده‌ایم.

افت فشار و فشار خون بالا:

آب برای دفع مواد سمی بدن از طریق خون و تسهیل جریان خون بسیار مهم است. سیستم جریان خون برای عملکرد صحیح به آب نیاز دارد؛ زیرا حجم خون موجود در بدن برای تمام سیاهرگها، سرخرگها و مویرگها کافی نیست.

کلسترول بد خون:

تحلیل آب بدن سبب دفع بیش از حد مایعات درون سلولها می‌شود. در این صورت بدن برای مقابله با این حالت مقدار بیشتری کلسترول تولید می‌کند.

یبوست:

برای اینکه مدفوع حالت مناسبی داشته باشد و به راحتی از بدن دفع شود، لازم است تا مایعات کافی به بدن برسد. زمانی که دچار کم آبی مزمن شویم، بدن مایعات کافی برای دفع مواد زاید را ندارد و مشکلات یبوست به تدریج ایجاد می‌شود.

بیماری‌های دستگاه گوارش:

کمبود آب در بدن کاهش ترشح شیره‌های گوارشی را در پی دارد که در این صورت مشکلات جدی گوارشی مانند ورم معده و زخمهای گوارشی ایجاد می‌شود.

اختلالات تنفسی:

آب یکی از عناصر بسیار کلیدی و مهم برای تقویت سیستم ایمنی بدن است که می‌تواند از مشکلات تنفسی پیشگیری کند. اجزای مخاط‌های دستگاه تنفس رطوبت کمی دارند تا بتوانند یک لایه محافظ در برابر آلودگی‌های موجود در محیط ایجاد کنند. این آلودگی‌ها منشأ مشکلات متعدد تنفسی هستند.

عدم تعادل ph خون:

بدن ما برای اینکه بتواند روزانه ۵۰۰ تا ۷۰۰ میلی لیتر عرق تولید کند، به مقدار مشخصی آب نیاز دارد. در کنار این مقدار عرق، بخش زیادی مواد سمی و زاید نیز از بدن دفع می‌شود. عدم دفع کافی این مواد سمی می‌تواند سبب تحریکات پوستی شود.

عفونتهای ادرار:

عملکردهای کلیه و همچنین سیستم ادراری تا حد زیادی به مقدار آب نوشیده شده در طول روز بستگی دارد. زمانی که بدن دچار کم آبی می‌شود و آب کافی به مجاری ادراری نمی‌رسد، بدن در معرض ابتلا به انواع مختلف عفونتهای ادراری می‌شود. در این صورت، فهمیدن کم آبی بدن آسان است؛ زیرا ادرار تیره و بسیار بدبو خواهد بود.

[click_like post_id='118071']

دانیال میکائیلی
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.