Notice: Undefined property: wpdb::$get_charset_collate in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-includes/wp-db.php on line 618

Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-content/plugins/doctor-profile/includes/helpers.php on line 510

Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-content/plugins/doctor-profile/includes/helpers.php on line 525
راز سلامت چینی ها
395

راز سلامت چینی ها

|
0 دیدگاه

خواص درمانی بلال و اجزای مختلف آن مانند کاکل، چوب و برگ بلال موجب شده چینی‌ها در تمام‌ فصل های سال بلال را به عنوان یکی از مهم‌ترین غذاهای دارویی در بیشتر وعده‌های غذایی خود داشته باشند.

نسخه چینی برای بیماری ها

به اعتقاد درمانگران شیوه‌های طبیعی در چین مصرف یک فنجان از دانه‌های ذرت خام می‌تواند ۴/۱۸درصد فیبر مورد نیاز ما در طول روز را تامین کند. تامین فیبر بدن یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های ذرت است که تاثیر زیادی در کاهش میزان قند خون به ویژه در میان افراد مبتلا به دیابت دارد.

علاوه بر این، فیبر تامین شده از دانه‌های ذرت موجب کاهش سطح کلسترول موجود در خون شده و احتمال افزایش آن را نیز در افراد تحت تاثیر خود قرار می‌دهد. در حقیقت روغن موجود در دانه و پوست دانه‌های ذرت موجب کاهش جذب کلسترون توسط پلاسمای خون به ویژه در میان افراد میانسال‌ و سالمند می‌شود.

به گفته کارشناسان طب سنتی چین مصرف روزانه یک‌فنجان از دانه‌های ذرت در میان‌وعده‌های غذایی می‌تواند علاوه بر خواص ذکر شده، احتمال ابتلا به سرطان روده بزرگ را در انسان به حداقل برساند.

ضمن آنکه مصرف میزان کافی از فیبرگیاهی به بهبود عملکرد روده‌ها کمک می‌کند و مانع از ابتلا به کندی عملکرد روده‌ها و یبوست می‌شود.

[click_like post_id='117971']

دانیال میکائیلی
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.