Notice: Undefined property: wpdb::$get_charset_collate in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-includes/wp-db.php on line 618

Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-content/plugins/doctor-profile/includes/helpers.php on line 510

Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-content/plugins/doctor-profile/includes/helpers.php on line 525
علل و درمان های طبیعی درد زیر بغل
496

علل و درمان های طبیعی درد زیر بغل

|
0 دیدگاه

درد زیر بغل به طور کلی می تواند از عوامل بسیاری ناشی شود.

علل و درمان های طبیعی درد زیر بغل

مناطق زیر بغل شامل غدد لنفاوی است که می تواند ملتهب و عفونی شوند، که در این صورت درد در سمت چپ زیر بغل حس می شود و یا آسیب دیدگی و ملتهب شدن عضلات، تاندون ها و اعصاب در زیر بغل، ناراحتی یا درد در ناحیه زیر بغل را به وجود آورد. بسیاری از افراد زمانی که درد زیر بغل را حس می کنند مضطرب می شوند، به خصوص اگر آن درد با توده یا تورم همراه باشد.

در اغلب موارد، علت درد زیر بغل بی ضرر است و به خودی خود درمان می شود. ما درادامه عوامل ایجاد کننده درد زیر بغل را نام برده, علل و درمان های طبیعی را برای هر علت بررسی کرده ایم. با ما همراه شوید.

علل درد زیر بغل

برخی از افراد این درد را به صورت خفیف و برخی نیز با شدت زیادی تجربه می کنند اما به طور کلی می توان دلایل درد در این ناحیه از بدن را به شرح زیر برشمرد.

تورم غدد لنفاوی

تورم غدد لنفاوی می تواند دلیلی برای درد زیر بغل باشد. بخشی از سیستم ایمنی بدن که به سیستم لنفاوی معروف است متشکل از گره های لنفاوی در مناطق مختلف بدن است. یکی از آن مناطق زیر بغل است. دکتر جنیفر رابینسون می گوید: عفونت می تواند باعث تورم غدد لنفاوی و پس از آن درد شود.

بنابراین، حساسیت به لمس و احساس درد در آن زمان، در زیر بغل می تواند نشانه ای باشد بر این که بدن در حال مبارزه با یک عفونت است. دکتر رابینسون همچنین می گوید که اگر شما یک توده سخت زیر بغل خود احساس می کنید که حرکت نمی کند و باعث درد نیز نمی شود، باید حتما به پزشک مراجعه کنید.

بیماری های دیگری در ارتباط با سیستم لنفاوی وجود دارند که می تواند باعث ایجاد درد در ناحیه زیر بغل شوند. به عنوان مثال یک عفونت پوستی باکتریایی استرپتوکوک نیز می تواند منجر به احساس این درد شود.

بثورات زیر بغل

بثورات زیر بغل نیز دلیلی برای ناراحتی یا درد زیر بغل است. در این حالت همراه این بثورات، خارش دار شدن و پوسته پوسته شدن را نیز خواهید داشت. دلایل بسیاری برای بثورات زیر بغل است که باعث درد در ناحیه زیر بغل می شوند. این دلایل عبارتند از:

درماتیت یا پسوریازیس
عفونت های قارچی
کاندیدیاز
عفونت استافیلوکوکوس

برای کمک به درمان عرق زیر بغل، شما می توانید از روغن نارگیل در منطقه آسیب دیده استفاده کنید. روغن نارگیل دارای خواص ضد باکتریایی، ضد التهابی و مرطوب کنندگی است که می تواند به تسکین درد و بثورات زیر بغل کمک کند. روغن نارگیل همچنین کمک می کند تا به صورت موضعی مخمر عفونت درمان شود.

شما باید از این روغن چند بار در روز استفاده کرده تا به نتیجه دلخواه برسید. شما همچنین می توانید ۲-۳ قطره از روغن درخت چای را به روغن نارگیل اضافه کرده و استفاده کنید. درخت چای دارای خواص ضد قارچ است که می تواند در از بین بردن عفونت و تسکین درد موثر باشد. آلوئه ورا نیز می تواند به شما در درمان جوش های زیر بغل که باعث درد در آن منطقه می شوند کمک کند.

آلوئه ورا دارای اثرات ضد میکروبی و ضد التهابی است و شما می توانید از آن برای درمان مشکلات پوستی مثل عرق زیر بغل استفاده کنید. گاهی اوقات دئودورانت، خود می تواند موجب عرق و درد زیر بغل شود. خاطر نشان می کنیم روغن نارگیل به عنوان یک عنصر طبیعی دقیقا مانند دئودورانت عمل می کند.

کشیدگی عضله

یک کشیده عضله می تواند منجر به درد شدید زیر بغل شود. کشیدگی عضلات معمولا زمانی اتفاق می افتد که شما به دست خود بیش از حد فشار وارد می کنید، برای مثال، هنگام ورزش و یا بلند کردن جسم سنگین و یا انجام یک عمل تکراری در طی یک دوره زمانی طولانی این کشیدگی ایجاد می شود.

برای تسکین درد زیر بغل ناشی از یک کشیدگی عضله توصیه می شود به بازوی آسیب دیده استراحت داده شود.

برای کاهش درد، شما می توانید یک کیسه یخ را به مدت ۲۰ دقیقه ۴ بار در روز بر روی محل آسیب دیده قرار دهید. به یاد داشته باشید که هرگز یخ را به طور مستقیم بر روی پوست نگذارید. شما باید آگاه باشید که سرما درمانی ۲۴ تا ۴۸ ساعت پس از آسیب دیدگی استفاده می شود. پس از این دوره شما نیاز به استفاده از درمان های حرارتی یا گرما درمانی دارید.

علل و درمان های طبیعی درد زیر بغل

دررفتگی شانه

اگر به همراه درد زیر بغل احساس سوزن سوزن شدن، ضعف یا بی حسی در گردن و بازوی خود را تجربه می کنید ممکن است دچار دررفتگی شانه شده باشید. در صورت دررفتگی شانه شما باید فوری به پزشک مراجعه کنید. توصیه می شود برای کاهش درد شانه از کمپرس یخ به مدت ۲۰ دقیقه به فاصله زمانی ۳ الی ۴ ساعت برای دو روز اول استفاده کنید سپس همین کار را با کمپرس آب گرم انجام دهید.

آسیب شبکه بازویی

آسیب شبکه بازویی آسیبی است که به اعصاب دو طرف گردن وارد شده باشد. این اعصاب مسئول تکان دادن بازوها هستند. آسیب شبکه بازویی درد شدید در تمام مناطقی که اعصاب آسیب دیده اند، از جمله درد زیر بغل را به وجود می آورند.

بیماری ریفلاکس معده (GERD)

در موارد نادر، GERD می تواند درد در ناحیه زیر بغل را به وجود آورد. دکتر مارک بیبایستکی توضیح می دهد که GERD می تواند باعث ملتهب شدن دیافراگم شده و اعصاب در ستون فقرات را تحت تاثیر قرار دهد و در پی آن سبب درد در بازوها و شانه شود.

راه های بسیاری وجود دارد که شما می توانید برای درمان مشکلات گوارشی مانند ریفلاکس معده استفاده کنید. شایان ذکر است که GRED نیز یکی از علل معده درد بعد از غذا خوردن است.

درد پستان

با توجه به تعریف بنیاد سرطان پستان، درد پستان هر نوع ناراحتی، حساسیت به لمس، یا درد در پستان و یا منطقه زیر بغل را می گویند. درد پستان و درد زیر بغل معمولا در زنان قبل از دوره قاعدگی ایجاد می شود. این بنیاد اطمینان می دهد که تعدادی از علل بی ضرر وجود دارد که موجب درد پستان شده که معمولا نشانه ای از سرطان نیستند.

سرطان پستان

مهم این است که همه زنان به طور منظم سلامت پستان خود را برای با خبر شدن از علائم یا تغییرات چک کنند. یکی از نشانه های سرطان پستان وجود توده در پستان، زیر بغل یا ترقوه است.

انجمن سرطان آمریکا می گوید که گاهی اوقات تورم یا توده در زیر بغل می تواند قبل از اینکه توده در پستان احساس شود به وجود آید. اگر غدد لنفاوی زیر بغلتان متورم یا دردناک است باید علائم توسط پزشک بررسی شود. سرطان پستان از جمله سرطان هایی است که در صورت تشخیص سریع و به موقع قابل درمان است.

اینترکوستو عصبی

متخصص درد، دکتر جیسون جی آتامان می گوید که درد زیر بغل می تواند با نورالژی اینترکوستو ایجاد شود. این مشکل مربوط به آسیب اعصاب نخاعی است که به بازو می رسند. این درد اغلب پس از عمل جراحی سینه اتفاق می افتد اما می تواند در نتیجه پرتودرمانی یا ضربه به دنده نیز ایجاد شود.

اپیلاسیون و یا اصلاح

از بین بردن موهای زیر بغل درد را فقط در طی فرایند ایجاد می کند. در این فرآیند پوست می تواند آلوده شود و تولید درد کند.

اپیلاسیون نیز ممکن است باعث فرو رفتن مو در پوست شده و برجستگی، جوش یا کیست زیر بغل را موجب شود. این جوش ها حتی گاهی آلوده می شوند و درد را بیشتر می کنند. برای تسکین پوست تحریک شده پس از اصلاح و جلوگیری از درد زیر بغل می توانید از ضماد آلوئه ورا در این نواحی استفاده کنید.

[click_like post_id='117874']

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.