Notice: Undefined property: wpdb::$get_charset_collate in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-includes/wp-db.php on line 618

Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-content/plugins/doctor-profile/includes/helpers.php on line 510

Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-content/plugins/doctor-profile/includes/helpers.php on line 525
7 نشانه خاموش از پیش دیابت
338

۷ نشانه خاموش از پیش دیابت

|
0 دیدگاه

کمی خستگی، چند کیلو اضافه وزن که نمی توانید کمش کنید، کبودی که خوب نمی شود، هیچ کدام از این نشانه ها به تنهایی خم به ابروی کسی نمی آورند،

۷ نشانه خاموش از پیش دیابت

اما وقتی با هم اتفاق می افتند نشان از بیماری خاموشیست که به صورت اپیدمیک هر روز افرادی زیادی را مبتلا میکند: پیش دیابت. مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها میگویند بسیاری از جمعیت دنیا درگیر این وضعیت هستند، که نشانه اش بالاتر بودن میزان قند خون از حد مجاز است، اما نه به آن اندازه که به عنوان دیابت شناخته شود.

اما بیشتر افرادی که درگیر این وضعیت هستند اصلا خبر ندارند که دچار پیش دیابت هستند. دلیلش هم این است که فرد با اینکه بیماری در حال پیشرفت است احساسی کاملا طبیعی و سالم دارد.
نشانه ها و علائمی وجود دارد که میتوانید آنها را چک کنید.

پیش دیابت اگر سریع شناسایی شود با تغییر در برنامه غذایی و سبک زندگی قابل درمان است. اما هرچقدر پنهان بماند و شناسایی نشود خطر تبدیلش به دیابت کامل بیشتر میشود، که به جای اول برگرداندنش بسیار سخت است. در ادامه نشانه هایی که خبر از این بیماری میدهد را به شما معرفی میکنیم، در صورت مشاهده این علائم در خود هرچه سریعتر به پزشک مراجعه کنید تا معاینه شوید.

تار شدن دید

بالا و پایین رفتن ناگهانی قند خون ( که در کسانی که پیش دیابت دارند شایع است ) میتواند قابلیت تمرکز چشم را بهم بزند و باعث تاری دید شود. تاری دید به محض اینکه سطح قند خون به حالت طبیعی بازگردد از بین میرود.

تشنگی بیش از حد

یکی از شناخته شده ترین علائم پیش دیابت و دیابت است،  تشنگی بیش از حد در جواب قند اضافی موجود در خون اتفاق می افتد. بدن میخواهد قند اضافی را به صورت ادرار خارج کند، به همین دلیل مجبورتان میکند بیش از حد معمول آب بنوشید. به همین دلیل دائم احساس تشنگی میکنید.

زخم و عفونت های سمج

قند خون بالا گردش خون را کند میکند، به همین دلیل طول میکشد تا پوست بتواند خود را ترمیم کند. به عنوان مثال، ترمیم کبودی ها و بریدگی ها بیش از مدت زمان معمول طول میکشد. این وضعیت حتی باعث رشد باکتری ها و قارچ میشود، که به معنای دوباره عفونت کردن است مخصوصا روی پوست.

خستگی زیاد

بدن از قند به عنوان سوخت استفاده میکند. اما پیش دیابت باعث مقاومت انسولین میشود و به این معناست که بدن قادر نیست به خوبی گلوکز را تبدیل به انرژی کند. برای همین به شدت احساس خستگی میکنید و گاهی نیز نشانه هایی مانند بیمار شدن دارد.

کاهش یا افزایش وزن ناگهانی

وقتی بدن نمیتواند انرژی مورد نیاز خود را از گلوکز دریافت کند، به همین دلیل شروع به سوزاندن دیگر چیزها برای بدست آوردن انرژی میکند، نتیجه آن کاهش وزن است حتی اگر رژیم نباشید و ورزش هم نکنید. از سوی دیگر، مقاومت انسولین میتواند باعث شود احساس گرسنگی کنید، که باعث افزایش وزن میشود.

نقاط تیره روی پوست

سطح بالای انسولین باعث میشود سرعت تولید سلول های پوستی بالا برود و وضعیتی به نام آکانتوز پیش بیاید. این حالت بیشتر خود را روی پوست پشت گردن، زیر بازو، و یا چین ابرو نشان میدهد.

[click_like post_id='122945']

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.