Notice: Undefined property: wpdb::$get_charset_collate in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-includes/wp-db.php on line 618

Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-content/plugins/doctor-profile/includes/helpers.php on line 510

Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-content/plugins/doctor-profile/includes/helpers.php on line 525
فواید پسته برای قلب بیماران دیابتی
335

فواید پسته برای قلب بیماران دیابتی

|
0 دیدگاه

دانشمندان دریافته‌اند که خوردن ۱۵ آجیل دو بار در روز از قلب و شریان‌های افراد دیابتی که در معرض اضطراب هستند محافظت می‌کند.

فواید مصرف پسته

تنها یک‌مشت پسته یا ۱۵ دانه در یک روز موجب می‌شود افرادی که دیابت نوع دوم دارند احساس آسودگی بهتری کنند، تنگی رگ‌های خونی‌شان کاهش یابد، فشارخون کمتری را به‌ویژه به هنگام خواب داشته باشند و فشار کمتری را به قلب تنها پس از چهار ساعت تجربه کنند.

به گفته محققان دانشگاه ایالتی پنسیلوانیا آجیل می‌تواند خطر بیماری قلبی را کاهش دهد اما هشدار می‌دهند که آن‌ها نباید به‌عنوان درمان اضطراب روزانه مصرف شوند.

اگرچه آجیل‌ها چربی بالایی دارند اما حاوی چربی‌های خوب، فیبر، پتاسیم و آنتی‌اکسیدان هستند بنابراین با قبول اینکه افراد مبتلابه دیابت با بیماری قلبی مواجه هستند آجیل می‌تواند مؤلفه مهمی در رژیم غذایی سالم برای قلب این دسته از افراد است.

داده‌های حاصل از آزمایش‌های محققان نشان داد که پسته فعالیت عصب واگ را که بخش مهمی در سیستم عصبی پاراسمپاتیک است و به دلیل دیابت آسیب می‌بیند افزایش داد.

به گفته محققان در صورت ادامه مصرف پسته در طولانی‌مدت، بهبودهای حاصل‌شده در فشارخون زمان خواب، واکنش عروق به اضطراب و کنترل فشار قلب می‌توان امیدوار بود که ریسک بیماری قلبی در این گروه کاهش یابد.

[click_like post_id='119350']

دانیال میکائیلی
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.