331

ارتباط آلرژی کمتر در کودکان و نوجوانان

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

اگر جویدن ناخن و یا مکیدن انگشت شست عادت فرزند شماست خوشحال میشوید بدانید که یک مطالعه جدید نشان می دهد این عادات ممکن است نفعی برای سلامتی داشته باشد.

ارتباط آلرژی کمتر در کودکان و نوجوانان

محققان می گویند ، کودکانی که انگشت شست خود را مکیده و  یا ناخن های خود را  در گذشته و سنین قبل از مدرسه  می جوند ممکن است کمتر در معرض ابتلا به واکنش های آلرژیک در نوجوانی قرار گیرند .

به نظر می رسد، جویدن انگشت در بزرگسالی، اثر حفاظتی دارد هنوز هم هیچ کس ادعا نکرده  بچه ها را  باید به این عادات تشویق کرد.

مکیدن انگشت شست ، به طور خاص، موجب نگرانی است که می تواند هم ترازی دندان  را به هم بریزد ما نمی خواهیم این نگرانی ها،را از بین ببریم اگر یک کودک به این کار عادت کند به سختی آن را ترک می کند  و شاید این یافته دلداری ای برای والدین است که این عمل ممکن است باعث کاهش خطر ابتلا به آلرژی باشد.

آیا می توان  با قرار دادن انگشتان دست خود در دهان خطر ابتلا به آلرژی را تحت تاثیر قرار داد ؟

این  نظریه بر این اساس است که  قرار گرفتن در معرض باکتری و سایر میکروبها در اوایل زندگی فردکمک می کند تا هدایت سیستم ایمنی بدن نسبت به حالت مقابله کننده با عفونت و به دور از گرایش به سمت واکنش های آلرژیک پیش رود.

 اما این مطالعه نمی تواند ثابت کند که این عادت به طور مستقیم بچه ها را از خطر حساسیت  به مواد حساسیت زا دور میکند . با این حال، طیف وسیعی از عوامل بر شانس حساسیت  بچه ها  موثر است ، از جمله اینکه آیا آنها از شیر مادر تغذیه شده اند ، در معرض دود بوده اند  یا با حیوانات خانگی زندگی می کرده اند و  یا سابقه خانوادگی آلرژیک داشته اند یا خیر .

با اشاره به مطالعات  مشابه در گذشته: کودکان و نوجوانانی که با حیوانات خانگی زندگی می کنند، یا در مزارع هستند  و یا خواهر و برادر بزرگتر دارند ، کمتر مبتلا به آلرژی و آسم می شوند.

این مطالعه می افزاید: زمانی که بچه ها  در معرض  انواع میکروب ها قرار مگیرند، سالم ترند.  بودن در یک محیط کاملا  استریل، در واقع بهترین چیز برای آن ها نیست.

این بدان معنی نیست که پدر و مادر باید اجازه دهند بچه ها در خاک وول بخورند! اما آنها می توانند کمی در رعایت نظافت کمتر سخت بگیرند.

یافته های این مطالعه بر روی بیش از ۱۰۰۰ کودک نیوزیلندی که در بدو تولد  بودند وارد مطالعه شده  و تا بزرگسالی آنان ادامه داشت.

بر اساس گزارش ، ۳۱ درصد از کودکانی که  در سنین ۵ و  ۱۱ بودند و  شست خود را مکیدند و یا ناخن های خود  را جویدند  ، کسانی بودند که کمتر از همسالان خود به حساسیت آلرژی مبتلا شدند .

به این معنا که  آنها کمتر احتمال دارد زمانی که پوست خود را در معرض آلرژی نظیر گرد و غبار قرار می دهند به آلرژی مبتلا شوند .همان الگو هنوز هم در سن ۳۲ سالگی فرد آشکار است.

هنوز کاملا مشخص نیست، با این حال، آنچه که دقیقا برای زندگی روزمره مردم جواب می دهد تست پوست است که آیا کسی پاسخ آلرژیک به یک ماده خاص می دهد  یا خیر و این لزوما به این معنی نیست که فرد هر روز دچار علایم می شود .

محققان از شرکت کنندگان در مطالعه در مورد  اینکه آیا آنها مبتلا به آسم یا تب یونجه شده بودند پرسیدند و مشخص شد  هیچ ارتباطی بین مکیدن انگشت شست یا جویدن ناخن و خطر ابتلا به بیماری های آلرژیک وجود ندارد.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.