276

طرز قرارگیری بدن راهی برای مقابله با افسردگی

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

براساس مطالعات جدید کوچکترین تغییر می تواند تأثیر عظیمی در مقابله با افسردگی داشته باشد. و این به راحتی فقط کمی راست تر ایستادن و نشستن است…

طرز قرارگیری بدن راهی برای مقابله با افسردگی

این مطلب ممکن است برای بهبود خلق و خوی شما شگفت انگیز باشد! علائم و نشانه های خفیف و متوسط افسردگی را به راحتی می توان با تغییری جزئی در نشستن و ایستادن از بین برد.

پژوهشی مربوط به دانشگاه اوکلند که در ماه آینده در مجله ی رفتار درمانی و روانپزشکی تجربی منتشر خواهد شد نشان می دهد که صاف نشستن یا ایستادن می تواند باعث بهبود رفتار شود و همچنین باعث افزایش عزت نفس و اعتماد به نفس در افرادی می شود که مبتلا به بیماری های شایع روانی هستند.

براساس شواهد حاصل از مطالعات قبلی، این تیم نظریه ی خود را بر روی ۶۱ شرکت کننده که همه افرادی دارای افسردگی خفیف تا متوسط بودند مورد بررسی قرار داد. داوطلبان به دو گروه تقسیم شدند، به یک گروه گفته شد به حالت معمولی خود بنشینند و از گروه دیگر درخواست شد که کاملا صاف با شانه هایی پایین و سر بالا، بنشینند.

سپس از آن ها خواسته شد که برخی کارهای استرس زا را انجام دهند، مثلا شمارش معکوس به صورت تصاعدی ۱۳ تایی و یا سخنرانی، در حالیکه اقدامات آن ها کاملا تحت نظر بود. مشخص شد گروهی که به آن ها گفته شده بود صاف بنشینند انرژی بیشتر و رفتار منفی کمتری نسبت به آن هایی که در حالت معمولی نشسته بودند داشتند. الیزابت بِرودنت نویسنده ی این تحقیق در گفتگو با دِیلی تلگراف گفت:

«در این پژوهش ما از افراد دارای افسردگی خفیف تا متوسط خواستیم که راست بنشینند که این کار خستگی آن ها را کاهش و شور و اشتیاقشان را در یک دوره ی زمانی کوتاه در مقایسه با افرادی که در حالت معمولی نشسته بودند افزایش داد.»

به نظر می رسد که همه ی ما می توانیم از صاف نشستن یا ایستادن بدون در نظر گرفتن سلامت روانی مان بهره ببریم.

«تحقیقات همچنین نشان می دهند که راست نشستن باعث می شود هوشیارتر و پرشورتر باشید، کمتر احساس ترس کنید و بعد از یک کار استرس زا احساس عزت نفس و اعتماد به نفس بالاتری داشته باشید.»اگر فکر می کنید ممکن است افسردگی داشته باشید بهتر است برای مشاوره نزد پزشکتان بروید.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.