217

چند جلسه تمرین با وزنه برای افراد دیابتی

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

ناچیز شمردن یک جلسه تمرین و ورزش کار راحتی است، ممکن است با خود بگویید این کار عملا فایده ای ندارد، درست است؟ به هیچ وجه اینطور نیست.

چند جلسه تمرین با وزنه برای افراد دیابتی

؛ اگر دیابت دارید، که بیش از ۲۹ میلیون آمریکایی دچار این بیماری هستند و می تواند عوارض جدی داشته باشد از جمله سکته مغزی، بیماری های قلبی عروقی، آسیب های عصبی، مشکلات چشمی و بیماری های کلیوی هستند. ورزش راهی بسیار تأثیر گذار برای پیشگیری از این عوارض است.

بدیهی است که ورزش کردن به طور منظم کاملا ایده آل است اما اگر این کار امکان پذیر نبود، همه چیز تمام نخواهد شد.

یک مطالعه ی جدید از بریتیش کلمبیا نشان می دهد که تنها یک جلسه تمرین با وزنه می تواند مزایای چشمگیری برای افراد مبتلا به دیابت نوع ۲ داشته باشد. جاناتان لیتِل، نویسنده ی این مطالعه و استادیار دانشگاه بریتیش کلمبیا می گوید «در مطالعه ی ما، مجموعه ای از تمرینات سبک قادر به بهبود عملکرد رگ های خونی هستند. این شریان ها بعد از ورزش منبسط و متسع می شوند.»

در این مطالعه سه گروه مورد بررسی قرار گرفتند: افراد دارای دیابت نوع ۲، افراد سالمی که ورزش نمی کنند و افراد سالمی که به طور منظم ورزش می کنند. از همه خواسته شد که به صورت روزانه ۲۰ دقیقه ورزش کنند، که شامل گرم کردن و هفت دقیقه انجام ورزش سنگین و یک دقیقه استراحت بین هر بازه ی هفت دقیقه ای بود.

لیتل می گوید «تأثیرات مثبت ورزش کردن به مدت دو ساعت باقی می مانند، و این حاکی بر این است که ورزش کردن دارای فواید زیاد و فوری بر روی سیستم قلبی عروقی است.»

کارشناسان معتقدند که تمرینات بازه ای و پیاده روی های سریع، که فوق العاده محبوب شده اند، می توانند فشار خون، سلامت قلب و عروق و سطح کلسترول ما را بهبود بخشند. در حالیکه باعث چربی سوزی و انعطاف ماهیچه ها نیز می شوند. مالکس زومر مدیر باشگاه تنیس و سلامت در نیویورک می گوید «دمبل روسی یا همان کِتِل بِل ها ابزار شگفت انگیزی هستند.

استفاده از آن ها بسیار آسان است و می توان با آن ها مجموعه ای از حرکات مختلف ورزشی را انجام داد.»در اینجا یک تمرین سبک را به شما میگوییم که می توانید آن را انجام دهید و رفته رفته تمرین را سنگین تر کنید. البته باید در مورد اینکه این ورزش برای شما مناسب است یا نه با پزشکتان مشورت کنید.

•  برای گرم کردن: با پل کفل شروع کنید و و یک پایتان را بالا ببرید. این کار را ۱۲ الی ۱۵ بار تکرار کنید.

•  تمرین: با اسکات با وزنه ی روسی شروع کنید. سپس آن را به پِلانک (یک تمرین قدرتی ایزومتریک برای کل بدن است که در آن باید یک وضعیت سخت را برای مدت زمانی حفظ کرد) تغییر دهید به مدت ۱۵ ثانیه الی ۱۱ دقیقه.

•   دستانتان را بالای سر صاف نگه دارید و در حالیکه وزنه درون دستانتان قرار دارد آن ها را خم و راست کنید. بعد در حالیکه وزنه ها در دستانتان است دست ها را به سمت پایین خم کنید و به طرف قفسه سینه بالا بیاورید. هر حرکت را ۸ الی ۱۲ بار تکرار کنید و در بین حرکات ۱ الی ۲ دقیقه استراحت کنید.

وقتی که بدنتان به این تمرینات عادت کرد می توانید به ورزشتان بازه اضافه کنید، به این معنی که ورزش را در سِت های مختلفی انجام داده و در بین هر ست کمی استراحت کنید و نفس تازه کنید و بعد کم کم ورزش را سنگین تر کنید.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.