458

۵ کمبود ویتامین که از چهره شما قابل تشخیص است؟!

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

یک رژیم غذایی سالم ومتعادل بهترین راه برای رساندن مواد معدنی و ویتامین ها به بدن می باشد.

۵ کمبود ویتامین که از چهره شما قابل تشخیص است؟!

با این حال اگر شما تغذیه خوبی دارید بهتر است کمبود مواد مغذی و مقوی مورد نیاز بدنتان را با در نظر گرفتن سنتان مشخص کنید. ازمایش خون اغلب کمبود ویتامین های بدن را تشخیص می دهد.

مجله اینترنتی طیف نما به نقل از “ام اس ان”؛  گاهی اوقات کمبود ها انقدر شایع است که از طریق پوست مو و ناخن قابل تشخیص می باشد. متخصصان طب سنتی معتقدند که شما می توانید کمبود مواد مغذی مورد نیاز بدنتان را از طریق نگاه کردن خود در ایینه تشخیص دهید . یک راه ساده برای کشف بیماری های خاص این است که به صورت خود نگا کنید.

چشم های پف کرده

پیش آمده است که چشم هایمان بعد از بیدار شدن از خواب پف کرده بوده است. پف بیش از حد پشم ها ممکن است نشانه ای از کمبود ید در بدن شما باشد.

نتایج مطالعاتی که در سال ۲۰۰۶ صورت گرفت نشان داد که ارتباط مستقیمی بین عدم مصرف ید و بیماری تیروئید وجود دارد.این بیماری منجر به خستگی و پف کردن چشم ها می شود. نشانه های دیگری از کمبود ید عبارت اند از خشکی پوست, افزایش وزن و شکنندگی ناخن ها.

توصیه می شود از لوبیا، ماست، سیب زمینی و توت فرنگی استفاده شود.

چهره رنگ پریده

چهره رنگ پریده نشان می دهد که شما نیاز به مصرف ویتامین بی ۱۲ دارید. فقدان این ویتامین باعث احساس خستگی زیاد و تغیرات رنگ پوست می شود. از دیگر علایم کمبود این ویتامین صاف شدن و قرمز شدن سطح زبان می باشد. توصیه می شود که از ماهی قزل الا, گوشت قرمز, غلات غنی شده, ماست و پنیر استفاده شود.

موهای خشک

امروزه بسیاری از افراد از موهای خود ناراضی هستند. اگر مشکل شما خشکی موهایتان است بدن شما کمبود ویتامین ای ۷ یا بیوتین را دارد. سطح پایین بیوتین می تواند به ناخن های شکننده ونازک شدن تار مو منجر شود. دوز بالای بیوتین را از طریق مکمل های ویتامین می توان دریافت کرد. این ویتامین برای کیفیت مو و حتی دیابت موثر است.

 توصیه می شود از تخم مرغ، بادام، اجیل، حبوبات و غلات سبوس دار استفاده شود.

لب های بی رنگ

اگر لب هایتان بی رنگ است نشانه ای از کم خونی و نیاز به اهن بیشتر در رژیم غذایی می باشد. افرادی که زیاد سرما می خورند سطح اهن بدنشان کم است و کمبود اهن می تواند سیستم ایمنی بدن را ضعیف کند. رنگ پوست پریده و لب های بی رنگ نشانه هایی از کم خونی هستند.

 توصیه می شود از گوشت قرمز,غذاهای دریایی, لوبیا, سبزیجات برگ سبز تیره, غلات غنی شده با اهن و نخود استفاده شود.

خونریزی لثه

طبیعی است که مقدار کمی خون بعد از کشیدن نخ دندان مشاهده شود اما اگر احساس می کنید که لثه تان حساس است و اغلب خون ریزی می کند نشانه ای از کمبود ویتامین سی می باشد. عدم استفاده از ویتامین سی در رژیم غذایی می تواند منجر به بیماری اسکوربوت شود.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.