793

آیا اسامی افراد را فراموش می کنید؟

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

فراموش کردن اسامی افراد یا امور عادی زندگی حتی در سنین جوانی زنگ خطر ابتلا به بیماری آلزایمر است اما می‌توان با راهکارهایی ساده این مشکل را برطرف کرد.

آیا اسامی افراد را فراموش می کنید

اگر خاطرات دوران کودکی، نوجوانی، دوران دانشگاه و حتی محل کار  سابق خود را از یاد برده اید و برای به یاد آوردن افراد و چهره ها دچار مشکل می‌شوید احتمالا در آستانه ابتلا به آلزایمر هستید و در سالهای آینده امکان دارد به این بیماری مرگبار دچار شوید. از این رو، بهتر است از سالهای جوانی برای تقویت حافظه خود تلاش کنید و آن را فعال و زنده نگه دارید.

برای این مقصود، می‌توانید مراحل زیر را انجام دهید.

در گام نخست، بر روی تغذیه خود تمرکز کنید. مواد غذایی حاوی چربی، قند و به طور کلی خوراکی های فست فود می تواند باعث مرگ و نابودی سلول های مغزی شود.

از طرفی، مصرف میوه و سبزی، لبنیات و پروتئین های کم چرب، نان حاوی سبوس، آجیل و غلات می تواند باعث تقویت و رشد سلول های مغزی شود.

در گام دوم، به منظور تقویت حافظه سعی کنید شماره های تلفن، آدرس خانه اقوام و دوستان، شماره حساب بانکی، اطلاعات شخصی، اشعار و داستان ها و حتی موضوعات درسی حفظ کردنی را به خاطر بسپارید.

* از طرفی در عصر حاضر، افراد به دلیل وجود وسایل الکترونیکی چون تلفن همراه، تبلت و رایانه به شدت به این وسایل وابسته شده اند و تلاش اندکی برای استفاده از حافظه خود برای به خاطر سپردن اطلاعات می کنند و این امر به افت شدید حافظه در افراد منجر شده است.

* آلبوم عکس و دفترچه خاطرات یکی دیگر از وسایل کمکی بسیار مفید برای تقویت حافظه و جلوگیری از آسیب آن است.

* نوشتن توضیحات پشت عکس ها و یا اضافه کردن یادداشت به عکس های دیجیتال می تواند باعث شود تا این خاطرات به لایه های درونی مغزی شما نرود و بهتر قابل بازیابی باشد.

* یکی از تمرینات مهم برای به خاطر سپردن خاطرات، یادآوری دوره ای آنها و یا تعریف خاطرات برای دیگران است که باعث می شود جزئیات آن فراموش نشود.

* حل معما، جدول، بازی ها و تمرین های ذهنی، استحمام منظم و در فواصل کوتاه با آب گرم، استشمام بوی گل ها و ادویه ها همگی از روش‌های موثر تقویت حافظه محسوب می‌شوند.

* زمانی از روز را برای فکر کردن درباره حوادث و اتفاقات گذشته و به خاطرآوردن آنها در نظر داشته باشید، حتی اگر این زمان کمتر از پنج دقیقه به طول بیانجامد. این کار باعث می شود تا جزئیات حوادث را فراموش نکنید.

* دوستانتان را در تلفن همراه هوشمند خود ثبت کنید و هر از گاهی اسامی و عکس های آنها را مرور کنید تا اینکه از ذهنتان خارج نشوند.

* با انجام این کارها می توانید حتی در سنین سالمندی از یک حافظه قوی و سالم برخوردار شوید و کمتر دچار فراموشی و ابتلا به آلزایمر شوید.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
2 پسندیده شده

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.