405

بوئیدن سیب به درمان کدام بیماریها کمک میکند؟!

|
0 دیدگاه

بوئیدن سیب به رفع افسردگی، استرس و وسواس ذهنی کمک می‌کند؛

بوئیدن سیب به درمان کدام بیماریها کمک میکند؟!

بوی نرگس، اسطوخودوس، مریم، یاس و میخک طبی و در موارد خاص عنبر و مشک برای افسردگان و بوهایی مثل گلاب، خیار تازه، بنفشه، نیلوفر, کافور و صندل برای افراد تندخو و پرخاشگر با سوءمزاج گرم مفید است.سید جواد علوی درباره حالات روحی انسان اظهار کرد: از دیدگاه طب سنتی اعراض نفسانی یا حالات روحی و روانی در سلامت افراد بسیار مؤثر است.

انتخاب رنگ‌های مناسب به بهبود حالات روحی و روانی کمک می‌کند

وی افزود: رنگها هم طبع دارند و بر شرایط مزاجی انسان تأثیرگذارند لذا به‌عنوان مثال افرادی که احساس بی‌قراری، اضطراب یا پرخاشگری دارند، بهتر است بیشتر از رنگهای ملایم مثل آبی، سبز کمرنگ، بنفش ملایم یا صورتی کمرنگ و افرادی که احساس کسالت، خستگی و افسردگی دارند از رنگهای پر‌انرژی مثل زرد براق، نارنجی، قرمز و طلایی در محیط پیرامون خود استفاده کنند.

افراد برای بهبود حالات روحی و روانی طلوع آفتاب را دریابند

این کارشناس طب سنتی متذکر شد: علاوه بر تأثیر نور بر تنظیم ترشح هورمونهای مختلف بر بدن، زاویه خاص تابش آفتاب در زمان طلوع و شرایط جوی حاکم در این زمان نیز تأثیرات خاصی روی فعالیت ذهنی و سلامت مغز دارد.

افراد عطرهای مناسب انتخاب کنند

علوی عنوان کرد: حس بویایی بین سایر حواس به‌نوعی نزدیک‌ترین ارتباط را با مغز و سیستم عصبی انسان دارد لذا در مکاتب کهن طبی بسیاری از داروها از طریق بینی به‌طور مستقیم وارد مغز شده و اثرات سریع و قوی بروز می‌دادند، در نتیجه باید در انتخاب نوع عطر بسیار دقت کرده و حتی‌الامکان از عطرهای طبیعی استفاده شود.

وی خاطرنشان کرد: به‌عنوان مثال بوئیدن سیب تازه و شیرین خوشبو تقریباً برای تمام افراد به‌ویژه اشخاصی که به افسردگی، استرس و وسواس ذهنی مبتلا هستند, بسیار مفید خواهد بود،

میان سایر عطرها، بوی نرگس، اسطوخودوس، مریم، یاس و میخک طبی و در موارد خاص عنبر و مشک برای افسردگان و بوهایی مثل گلاب، خیار تازه، بنفشه، نیلوفر و در موارد خاص کافور و صندل برای افراد تندخو و پرخاشگر با سوءمزاج گرم مناسب خواهد بود.

0 پسندیده شده

معصومه حیدری
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.