374

قرص های شیمی درمانی سرطان سینه

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

معمولاً شیمی درمانی با دارو های ضد سرطان به صورت وریدی در بیمارستان یا مطب پزشک انجام می شود.

قرص های شیمی درمانی سرطان سینه

این روش غیر جراحی سنتی درمان سرطان بوده است. برخی از نسخه های شیمی درمانی خوراکی برای بیش از ۶۰ سال وجود داشته است. اما با توجه به پیشرفت های اخیری که در درمان سرطان داشته و این روش به قرص شیمی درمانی خوراکی تبدیل شده آن را به طورگسترده ای استفاده می کنند.

در سال ۲۰۰۷ محققان تخمین زده اند که ۲۵ درصد از داروهای ضد سرطان که در حال توسعه هستند داروهای خوراکی هستند که در قالب یک مایع یا یک قرص به بازار آمده است. اما دانستن تفاوت بین اشکال مختلف از داروهای خوراکی که برای مبارزه با سرطان سینه تجویز می شوند مهم است.

یکی از پزشکان داروهای خوراکی بیماران مبتلا به سرطان را به سه دسته تقسیم کرد:

قرص های شیمی درمانی
قرص آنتی هورمونال
قرص درمان هدفمند

قرص های شیمی درمانی سرطان سینه چیست؟

همه داروهای شیمی درمانی سنتی، از طریق استفاده از دهان آمده است. داروهای شیمی درمانی برای مبارزه با سرطان سینه و به صورت قرص در دسترس هستند. مانند: سیکلوفسفامید، کپسیتابین، تموزولاماید، سیتوتوکسیک، توپوتکان، متوترکسال، آیدرازوبین، وینورلبین

گاهی اوقات قرص های خوراکی شیمی درمانی، در ترکیب با داروهای دیگر تجویز می شود. اثر قرص شیمی درمانی شبیه به درمان های سنتی داخل وریدی هستند. تحقیقات نشان می دهد بقای کلی با قرص شیمی درمانی همانند شیمی درمانی سنتی داخل وریدی است.

چگونه قرص، شما را شیمی درمانی می کند:

برخلاف شیمی درمانی سنتی که در یک کلینیک یا بیمارستان انجام می شود، قرص شیمی درمانی در خانه انجام می شود. پزشکان دستورالعمل های روشنی در مورد اینکه چگونه دارو را مصرف کنید، به شما می دهند و می گویند که آیا قرص را با غذا یا قبل از غذا مصرف کنید. شما حتی ممکن است نیاز به پوشیدن دستکش هنگام دست زدن به قرص شیمی درمانی خود داشته باشید.

شما همچنین باید از پزشک خود بپرسید که آیا مصرف این قرص با داروهای دیگر بی خطر است یا نه؟ همچنین شما باید از خرد کردن و شکستن یا جویدن قرص شیمی درمانی خودداری کنید.

انجمن سرطان آمریکا برخی دیگر از نکات ایمنی کلیدی برای گرفتن این دارو را فراهم می کند. قرص شیمی درمانی پتانسیل دارد و باعث سمی شدن همان شیمی درمانی داخل وریدی می شود که در صورت استفاده نادرست از دارو ها می توانند به طور بالقوه منجر به مرگ شوند.

بنابراین بیماران باید داروهای شیمی درمانی خود را براساس برنامه درمانی خود مصرف کنند. و کاملا به این امر آگاهی داشته باشند. انجام هرگونه تغییر دوز داروی شما توسط پزشک شما امکان پذیر است. حتی اگر بدن شما بهبود پیدا کرد، برای مبارزه با رشد سلول های سرطانی نیاز به ادامه دادن شیمی درمانی دارید.

پزشک برای نظارت بر تغییرات در سرطان و هر گونه تغییرات لازم از شما آزمایش و دیگر اسکن های لازم را در خواست می کند. قرص شیمی درمانی را همیشه دور از دسترس حیوانات و کودکان قرار دهید. در صورت داشتن هرگونه سوال و برای مشاوره بیشتر با تیم مراقبت های بهداشتی خود مشورت کنید.

عوارض جانبی قرص شیمی درمانی:

عوارض جانبی قرص شیمی درمانی خوراکی در سرطان سینه، شبیه به کسانی است که تحت شیمی درمانی سنتی هستند که این عوارض عبارتند از :

حالت تهوع، استفراغ، ریزش مو، تغییر تعداد سلول های خون، زخم های دهان، سوزن سوزن شدن یا بی حسی در دست ها و پاها، خستگی و تغییرات قاعدگی.

جوانب مثبت و منفی قرص شیمی درمانی خوراکی:

یکی از مزایای اصلی قرص شیمی درمانی سرطان سینه راحتی خود بیمار است. شما می توانید قرص ها را در خانه نگهداری و مصرف کنید. این نوع شیمی درمانی به طور قابل توجهی نسبت به شیمی درمانی سنتی دارای تهاجم کمتری است. چون شیمی درمانی سنتی شامل تزریق وریدی است که برای برخی دردناک می باشد. بنابراین قرص شیمی درمانی راحت تر است.

شیمی درمانی با قرص برای ایجاد یک برنامه مناسب و قابل انعطاف نسبت به شیمی درمانی سنتی گزینه بهتری است. مصرف دارو در یک برنامه دقیق و در دوز صحیح ممکن است مسئولیت های زیادی برای شما ایجاد کند. دوز از دست رفته یا نادرست می تواند پیامد های جدی داشته باشد. برخی از بیماران ممکن است در مورد نوع سرطان خود و یا اینکه چرا در حال دریافت یک درمان خاص هستند مطلع نیستند.

نکته: تفاوت بین هزینه شیمی درمانی خوراکی با تزریق وریدی خیلی مهم است.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.