367

کمردردهای خطرناک را بشناسید

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

کمردرد آن قدر شایع است که معمولا نگران کننده نیست. بیشتر اوقات پیچ خوردگی عضلات و یا فشار به دیسک سبب این نوع درد می شود.

کمردردهای خطرناک را بشناسید

ماساژ درمانی، ورزش و یوگا از راه هایی هستند که می توان کمردرد را به کمک آن ها کاهش داد. اما گاهی مشکلاتی باعث بروز کمردرد می شود که می توانند خطرناک باشند.

همراه با کمردرد، کنترل ادرار و یا مدفوع را از دست داده اید

 کمردرد به همراه عدم کنترل دفع ادرار و یا مدفوع می تواند نشانه ای از سندروم دم اسبی باشد. یک اختلال نادر که تنها یک نفر از هر سی و سه هزار نفر به آن مبتلا می شود و در طی آن ریشه های عصبی در مهره های کمر فشرده شده و حس و حرکت قطع می شوند.

این بیماران به طور اورژانسی به بیمارستان منتقل شده و تحت عمل جراحی قرار می گیرند. اگر فرد به خوبی تحت درمان و یا عمل جراحی قرار نگیرد، ممکن است دچار بی اختیاری دفع ادرار و مدفوع، اختلال عملکرد جنسی و یا حتی فلج دائمی شود.

کمردرد در شب اتفاق افتاده است

بیشتر مبتلایان به کمردرد می توانند موقعیت خوابیدن خود را به گونه ای تنظیم کنند که درد نکشند. اما اگر در هر حالتی از خوابیدن کمردرد دارید و یا حتی تا زمانی که جابه جا نشده اید، درد شروع می شود، باید نزد پزشک بروید، زیرا این کمردرد می تواند نشانه ای از تومور نخاع و یا عفونت استخوان ستون مهره ها باشد. در هر صورت فورا باید نزد پزشک بروید.

کمردردی که دلیلش معلوم نیست

درد در قسمت بالایی یا پایینی کمر که به نظر مربوط به یک ماهیچه یا مفصل نیست، می تواند نشان دهنده سکته قلبی باشد.

به خصوص اگر این درد از قفسه ی سینه آغاز شده و سپس منتشر گردد. درد ناگهانی و شدید کمر باید با پزشک در میان گذاشته شود. اما بی پرده بگوییم، اگر شما همراه کمردرد شدید و ناگهانی ، درد فک، حالت تهوع، خستگی های مکرر و تنگی نفس را نیز تجربه می کنید، اتفاق بدی برایتان رخ داده است.

کمردردی که با خشکی صبحگاهی همراه است

بعضی از دردها و خشکی استخوان ها در صبح طبیعی هستند، اما اگر این حالت بیش از سی دقیقه به طول بیانجامد و یا زمانی که شما حرکت هم نمی کنید ادامه پیدا می کند، می تواند ناشی از نوعی آرتریت التهابی مانند اسپوندیلیت آنکیلوزان (روماتیسم ستون فقرات) باشد.

اگر اخیرا یک حادثه و یا تصادف را تجربه کرده اید و داروهای کورتونی مصرف می کنید، و یا پوکی استخوان دارید، هر کمردردی را باید با پزشک درمان بگذارید

اگر این بیماری را درمان نکنید، ممکن است مهره های کمرتان به هم جوش بخورند و حرکت کردن برایتان دشوار شود. اسپوندیلیت انکیلوزان همچنین خطر ابتلا به حمله قلبی و سکته مغزی را افزایش می هد.

بنابراین نباید هرگز آن را نادیده بگیرید. درمان این بیماری معمولا شامل مصرف داروهایی است که التهاب را کاهش می دهند.

در معرض خطر بالای شکستگی هستید

اگر اخیرا یک حادثه و یا تصادف را تجربه کرده اید و داروهای کورتونی (که می توانند استخوان هایتان را ضعیف کنند) مصرف می کنید، و یا پوکی استخوان دارید، هر کمردردی را باید با پزشک درمان بگذارید.

ممکن است در این شرایط شما دچار شکستگی ستون فقرات شوید که می تواند به کاهش قد، خمیدگی و حتی مشکلات تنفسی و گوارشی منجر شود. درمان می تواند شامل استفاده از کمربند مخصوص، مصرف داروهای مسکن، فیزیوتراپی و در برخی موارد عمل جراحی باشد.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.