733

از بین بردن بوی سیر با ۷ راهکار

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

از بین بردن بوی سیر : سیر و سایر سبزیجات هم خانواده آن (پیاز ، موسیر و پیازچه) ماده‌ای بسیار خوش‌طعم و مغذی است.

که در بسیاری از غذاها استفاده می‌شود اما یک عارضه‌ی جانبی ناخوشایند دارد : بوی بد . متأسفانه بوی سولفوریک سیر ممکن است تا ۷۲ ساعت ادامه بیابد و از بین بردن آن بسیار دشوار شود .

 این ترکیبات عناصر تشکیل دهنده بو و مزه سیر هستند. ترکیبی که باعث می شود نفسی که از ریه ها خارج می شود بوی سیر بگیرد، الیل متیل سولفید است. این ترکیب گازی است که هنگام هضم سیر جذب خون می شود. این ترکیب از طریق خون به ریه ها راه پیدا می کند. به همین دلیل فرد با بازدم هوا از ریه ها بوی سیر را در فضا منتشر می کند.

بهترین و موثرترین راه خلاص شدن از دست بوی سیر ، نخوردن سیر است . اگر می خواهید اصلاً بوی سیر ندهید ، نباید سیر بخورید . اما با توجه به ارزش غذایی بالا و خواص فراوان سیر، مصرف آن بسیار مفید است و نباید از برنامه غذایی افراد حذف شود .

بنابراین می توانید برای کاهش بوی آن از راهکارهای زیر استفاده کنید . فراموش نکنید که شما هرچه قدر هم که تلاش کنید بوی سیر را در دهان خود از بین ببرید ، همچنان از طریق ریه های شما منتشر می شود . به همین جهت نیز راهکارهایی که به شما معرفی می کنیم فقط بوی سیر را کاهش می دهند و آن را به طور کلی از بین نمی برند .

 راهکارهایی برای از بین بردن بوی سیر

۱ – لیمو ترش

استفاده از لیمو ترش در کاهش بوی سیر بسیار موثر است. لیمو همچنین می تواند باکتری های مولد بوی بد دهان را از بین ببرد. سعی کنید بعد از خوردن سیر یک تکه لیمو ترش را در دهان خود بگذارید و بمکید. همچنین اگر دست شما بوی سیر گرفته است، می توانید با استفاده از آب لیمو، این بو را از بین ببرید.

۲ – جعفری

جویدن مقداری سبزی جعفری موجب کاهش بوی بد دهان که ناشی از خستگی روزانه و نخوردن غذا است، می‌شود. مصرف جعفری بعد از غذا به تازه شدن بازدم کمک می‌کند. جعفری منبع غنی از کلروفیل است که به عنوان یک خوشبوکننده طبیعی دهان عمل می‌کند. این سبزی هم چنین مثل یک خنک کننده طبیعی در دهان احساس تازگی و تمیزی ایجاد می‌کند.

اگر برگ جعفری به صورت آدامس جویده شود، بوی بد دهان را از بین می‌برد و استفاده از سیب بعد آن برای درمان بوی دهان بسیار موثر است. از طرفی جعفری، تحریک‌کننده‌ی اشتهاست و به هضم غذا نیز کمک می‌کند.

۳ – چای

چای، خصوصاً چای سبز و چای نعناع، حاوی پلی فنول است. پلی فنول ترکیبات سولفوری که سیر ایجاد می کند را از بین می برد. سعی کنید هنگام خوردن سیر یا پس از آن چای بنوشید.

۴ – عرق نعنا

عرق نعناع بوی بد دهان را کم می‌کند. استفاده از عصاره نعناع یا عرق نعناع قبل از خوابیدن و پس از خوردن غذا می‌تواند در درمان مشکلات گوارشی ناشی از تخمیر مواد غذایی و ایجاد بوی بد دهان بسیار مؤثر باشد.

۵ – انجیر

خوردن انجیر بوی بد دهان را از بین می‌برد. نتایج تحقیقات نشان می‌دهد، انجیر میوه‌ای مقوی و شیرین است که موجب از بین رفتن بوی بد دهان می‌شود. بررسی‌ها نشان می‌دهد؛ اگر انجیر با عسل مخلوط شود در تسکین زخم معده بسیار مفید خواهد بود.

۶ – دانه‌ی قهوه

دانه‌های قهوه حاوی ترکیبات ضدباکتری است و در از بین بردن و مبارزه با میکروارگانیسم‌ها که مسئول بوی بد دهان‌اند، مؤثر است. جویدن دانه‌های قهوه بوی بد سیر را کاهش می‌دهد.

۷ – خردل

خردل حاوی زردچوبه است که به از بین بردن بوی بد کمک می‌کند. یک قاشق چای‌خوری خردل را به‌مدت یک دقیقه در دهان‌تان بچرخانید و بیرون بریزید. سپس یک‌دوم قاشق چای‌خوری از آن را در دهان‌تان بگذارید و ببلعید. این خردل تا اعماق ریه‌های شما، جایی‌که ترکیبات گوگردی سیر توسط جریان خون منتقل شده‌اند، می‌رود.

همچنین شما می‌توانید یک‌دوم قاشق چای‌خوری نمک را با دو قاشق چای‌خوری روغن خردل مخلوط کنید و روندی را که در بالا ذکر کردیم، تکرار کنید. فقط این ترکیب را در دهان‌تان بچرخانید و قورت ندهید. بعد از حدود یک ساعت، دهن‌تان را با آب شست‌و‌شو بدهید.

چند توصیه مهم 

۱ – جویدن آدامس می تواند بوی سیر را بپوشاند و درعین حال تکه های سیر را که بوی سیر را منتشر می کنند از بین دندان های شما خارج کند.

۲ – مسواک کردن با جوش شیرین نیز در رفع بوی نامطبوع دهان بسیار موثر است چون مولکول‌های بو را به خود جذب می‌کند و خواص ضدباکتریایی دارد.

۳ – نوشیدن آب کافی نیز یکی از راهکارهای مفید برای کاهش بوی بد دهان است .

۴ – مالیدن دست به فلزات باعث میشود بوی سیر دست شما کمتر می‌شود و از بین برود .

۵ – مالیدن جوش شیرین روی دست‌ها نیز می‌تواند در برخی از موارد بوی بد سیر را از بین ببرد. البته این روش همیشه کارساز نیست.

۶ – به بهداشت دهان و دندان خود رسیدگی کنید . از خمیردندان‌های اکسیژن‌ رسان حاوی فلوراید استفاده کنید و بلافاصله بعد از خوردن سیر مسواک بزنید .

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.