1888

تغییرات ناگهانی اندازه سینه خانم ها

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

به طور کلی سینه ها در بانوان از سن بلوغ شروع به رشد کرده و روز به روز رشدشان کامل می شوند.

تغییرات ناگهانی اندازه سینه خانم ها چه دلایلی دارد

این روند بخشی از بلوغ و زن شدن است. با این حال، پیش می آید برخی از زنان در زمان بزرگسالی خود، عارضه بزرگ شدن سینه ها را تجربه کنند. علت این که چرا بعضی از بانوان تغییر در اندازه سینه دارند، متفاوت می باشد.

تغییرات ناگهانی اندازه سینه

۱ – بارداری

تغییر سایز سینه ها در دوران بارداری کاملاً طبیعی است. چندین هورمون وظیفه پمپاژ خون به بافت ها هستند. در برخی خانمها درد، خارش و تورم امکان دارد رخ دهد و در برخی بانو ها ممکن است این روند تا اتمام دوران بارداری ادامه دار باشد.

بارداری اولین انگیزه برای بزرگ شدن سینه ها در بانوان است چرا که در این دوران غدد شیری بزرگتر شده و در سینه چربی بیشتری می سازد. این اتفاق به سرعت در سیستم بدنی شما می افتد. به طوری که می توانید این تغییر را در هفته ۶ بارداری مشاهده کنید. معمولا در این هفته، سینه ها به اندازه یک فنجان افزایش سایز پیدا میکند.

۲ – افزایش وزن

در برخی خانمها با افزایش وزن، سایز سینه ها تغییر میکنند. بافت سینه شامل بافت چربی است، وقتی چربی بالا می رود سایز سینه هم بزرگتر می شود بنابرین وقتی شما وزن خود را از دست می دهید سایز سینه هم مجددا کوچک می شود.

 ۳ – دوران قاعدگی

بسیاری از خانم ها در طی چرخه قاعدگی خود با سینه های بزرگتری روبرو می شوند. این افزایش در اندازه پستان معمولا زمانی شروع می شود که قاعدگی تمام شده است. در حقیقت بعد از واپسین،انجام دوران خونریزی سایز سینه ها افزایش پیدا می کنند.

جان هاپکینز معتقد است که این تغییرات طبیعی در اندازه پستان زمانی روی میدهد که استروژن باعث افزایش سایز مجاری شیری در پستان شده، و به طبع سینه ها نیز بزرگ می شوند. برخی از بانوان نیز درد سینه را درست پیش از قاعدگی تجربه می کنند. این علائم معمولا زمانی که پریود و خونریزی شروع می شود، کاهش می یابد.

۴ – قرص های جلوگیری از بارداری

قرص های ضدبارداری چون حاوی استروژن هستند، کمی موجب رشد سینه ها میشوند. در سن بلوغ به کارگیری استروژن دگرگونی ها یکباره را موجب میشود. در برخی دختران دگرگونی ها تدریجی مایه نگرانی میشود اما رشد سینه در این در دوره طبیعی است. در بعضی بانو ها هم اندازه سینه در مواقع رابطه جنسی، مانند تپش قلب و فشار خون افزایش میابد.

۵ – التهاب پستان

التهاب یا آبسه در پستان برخی اوقات بر روی پروسه شیردهی نیز تاثیر می گذارد و این می تواند باعث شود سینه ها متورم شده و حتی حساس نیز شوند. دکتر هیلی ویلاکی معتقد است که التهاب می تواند زمانی رخ دهد که شیر در مجرای شیر جمع گردیده و باعث افزایش سایز سینه ها شود.

اگر باکتری در شیر انباشته آغاز به رشد کند،  عفونت را گسترش داده و مایه درد و حساسیت به لمس در پستان می شود. این عفونت اگر درمان نشود، به یک آبسه مبدل خواهد شد. پس اگر تجربه درد و حساسیت در پستان را در سر رسید شیر دهی داشتید، باید با دکتر خود گفتگو کرده تا برای رسیدگی وجود باکتری در شیر، آزمایش ها لازم را تجویز کند.

۶ – یائسگی

برخی از بانوان در زمان یائسگی سینه ها بزرگتری پیدا می کنند. بسیاری از بانوان با ورود به دهه ۵ حیات خود با رشد سینه های خود مواجه خواهند شد. مطالعاتی که بر روی تغییرات پستان در سررسید یائسگی صورت گرفته است مشخص مینماید که حدود یک پنجم از زنان رشد پستان را در این موعد تجربه می کنند.

با این حال، پژوهش ها مشخص میکند که تغییر در اندازه های پستان در خانمهای مسن تر دائم با تغییرات هورمونی پیوسته نیست. در بسیاری از این زنان، بزرگ شدن سینه ها به طور مستقیم با افزایش وزن همراه بوده است.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.